Silikonová houbička jako užitečný pomocník při praní špinavého prádla

Pokud jste tuto vychytávku ještě nikdy nezkusili, tak to musíte změnit. Nejen, že je silikonová houbička skvělá na mytí nádobí, což všichni moc dobře známe, ale lze ji využít také jako skvělého pomocníka při běžném praní prádla. Ideální je pro majitele domácích mazlíčků, jako jsou psi a kočky, neboť jejich chlupů se zbavuje opravdu těžko.

Sice se pomocí praní prádla části chlupů na oblečení zbavíme, ale nikdy ne úplně. Proto tuto vychytávku velmi ocení právě tito lidé, protože pokud ji přidáme do bubnu společně s prádlem, tak do sebe lehce nachytá nemalé množství chlupů, vlasů a jiných nečistot. Ocení to také jistě dámy s dlouhými vlasy, neboť těch je v prádle také požehnaně. Nejedná se o žádnou drahou vychytávku, naopak je relativně levná a seženete ji v obchodech s domácími potřebami.

Houbička funguje jako takový magnet, který na sebe při praní prádla díky své textuře nachytá všechny chlupy, vlasy, ale i žmolky, které se na oblečení časem vytvoří. Samozřejmě je také důležité, aby se pračka pravidelně čistila a to nejenom buben pračky, ale také veškerá těsnění a odpad.

Jen tak zaručíte, že bude vaše prádlo dokonale vyprané. Houbičku lze použít také do sušičky, kdy její účinnost ještě zvýšíte, protože v sušičce je prádlo sušeno vyfoukáváním horkého vzduchu, kdy se tím pádem na houbu nachytají další nečistoty.

Výhody použití houbičky

Jednou z hlavních výhod je především to, že nemusíte kupovat žádné drahé a speciální prostředky, ale využijete věc, kterou má téměř každý běžně ve své domácnosti.

Dalšími výhodami této praktické vychytávky jsou:

  • jednoduchost použití
  • šetří peníze a čas
  • neabsorbuje prací prostředek
  • nekazí oblečení

Po použití z ní vždy odstraňte všechny nečistoty, umyjte pod tekoucí vodou a při dalším praní ji můžete znovu využít. Stačí vám tedy jedna jediná houbička, která vydrží dlouhou dobu a můžete ji používat až prakticky do té doby, dokud se nerozpadne.

Fotografie: Elena Matveeva/Youtube