Provoňte svůj byt díky bobkovému listu. Postup je velmi jednoduchý a efekt k nezaplacení

Fotografie: Depositphotos

Knihkupectví nebo jógová studia někdy zvláštně voní. Je to tím, že se tam často praktikuje takzvaná očista. Jde o indiánský obřad.

Při indiánském obřadu se pálí různé posvátné byliny. Kouř, který z nich vychází, se používá k pročištění místnosti a potažmo celého bytu. Tento rituál je podobný pálení kadidla. Očistná praxe je dost často spojována se šalvějí, použít se však dají také další rostliny. Ty mohou mít pro váš domov ještě bezprostřednější přínos. Takovou rostlinou jsou bobkové listy, tedy listy vavřínu.

Proč pálit bobkový list

Bobkové listy jsou známé opravdu tisíce let. Jejich význam v řeckém a římském folklóru je uznávaný po celém světě. Používají se také v různých světových kuchyních. Tato rostlina však není jen na vaření a také nepatří jen do pohádek. Je to bylina, která je opravdu hodně využívaná i v kosmetickém průmyslu. Přidává se do krémů, pleťových vod, mýdel, a dokonce i parfémů.

Fotografie: Pixabay

Tradičně se vavřín používá pro své analgetické, antiemetické, sedativní a protizánětlivé vlastnosti. Je známý také tím, že je protiplísňový a antibakteriální. Skvěle působí na naše zdraví, jelikož snižuje krevní tlak a reguluje tlukot srdce. Často se používá jako bylinný čaj vhodný na chronický stres, náhlé změny nálad a nebo jako lék proti nespavosti. Určitě ho vyzkoušejte, funguje opravdu skvěle.

Jak ho lze využít

Bobkový list je vhodné zařadit do všech svých receptů. Jedině tak plně využijete jeho výhod. Před podáváním ho však z jídla odstraňte, polykat ho není vhodné. Stačí ho jen v pokrmu vyvařit. Vavřín však můžete používat také jinak než jen v kuchyni. Pokud se cítíte napjatí nebo máte špatnou náladu, prostě vložte bobkový list do alobalu a na žáruvzdornou nádobu. Nechte ho deset minut prskat.

Fotografie: Freepik

Důležité je zapalovat bobkový list daleko od hořlavých věcí a mimo průvan. Kouř, který se z rostliny dostane do prostoru, uvolní vaše svaly i vaši mysl. Budete více zenoví a budete se snáze soustředit na to, co máte dělat. Po spálení nezapomeňte nádobu s popelem vyndat raději ven na vzduch, aby se později nevznítila a neudělala více škody než užitku. Uvidíte, že si rituál oblíbíte.

Zdroj: Goodhousekeeping, Healthline

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]