Zapomenuté využití bobkového listu v domácnosti. Voňavou atmosféru navodí během několika minut

Fotografie: Depositphotos

Čich je jedním z hlavních smyslů, kterým prožíváme svět. Pomocí vůní si pak můžeme vybavit spoustu vzpomínek. Aby váš dům krásně voněl, můžete použít toto koření.

Někdy ani dokonalý pořádek a krásné vybavení interiéru nestačí. Co dělá domov domovem, je často jeho vůně. Kdykoliv přijdete domů, ucítíte tu dobře známou příjemnou vůni. I vaši hosté si s touto vůní mohou kdykoliv připomenout příjemně strávené chvíle u vás. Nepotřebujete k tomu žádné speciální vonné difuzéry ani aromatické oleje. Útulnou a voňavou atmosféru můžete vytvořit za použití jednoho oblíbeného koření.

Proč je dobré používat osvěžovače vzduchu

Aby prostor, ve kterém trávíte nejvíce času, krásně voněl, je v dnešní době k dostání nepřeberné množství pomůcek. Pořídit si můžete osvěžovač vzduchu ve spreji, využít můžete aromalampy nebo vonné difuzéry. Určité vůně nejen v prostoru příjemně voní, ale také dokážou proměnit energii a atmosféru celého místa. Některé mohou mít dokonce povzbuzující nebo naopak relaxační účinky. Občas se stane, že je jinou vůní potřeba zakrýt nepříjemné pachy. Pokud nemáte žádný z těchto předmětů po ruce, pomůže vám obyčejné koření, jež ve své kuchyni určitě najdete.

Koření, které vám provoní dům

V případě, že se naléhavě potřebujete vypořádat s nepříjemným zápachem, zamiřte do své zásoby s kořením. Mezi pepřem, kmínem a skořicí určitě najdete tento malý aromatický zázrak. Koření, které vám zaručeně provoní celý prostor, je oblíbený bobkový list. Během pár minut dokáže provonět celý prostor a poradí si i s velmi nepříjemnými pachy na toaletě.

Fotografie: Pixabay

Jak správně bobkový list používat

Aby vám bobkový list provoněl celý dům, je potřeba ho nechat shořet. Jednoduše si připravte talířek nebo jinou nehořlavou podložku a bobkový list na ní zapalte. Po celou dobu list sledujte, aby náhodou neodletěl kousek, který by mohl vzplanout a zapálit celý dům. Bobkový list obsahuje éterické oleje, jež jsou při spálení uvolňovány do prostoru. Jakmile list dohoří, tyto aromatické látky rychle zamaskují nepříjemné pachy a ani sám bobkový list nebude dráždit v nose. Během chvilky si můžete navodit příjemnou a voňavou atmosféru.

Zdroj: Healthline, TipHero

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]