Rady a tipy pro levnou rekonstrukci kuchyně

Jakmile v kuchyni přestane fungovat víc věcí naráz a začne ztrácet svou barvu i lesk, je nejvyšší čas s tím něco udělat. Celková rekonstrukce je bezpochyby nejvhodnější řešení, ale pouze v případě, že na to máte dostatek financí. Máte-li však rozpočet omezený, zkuste naše triky, díky nimž kuchyň prohlédne i bez nutnosti složitých a nákladných stavebních úprav.

Pěkně od podlahy

Úžasné změny docílíte s PVC podlahovou krytinou. Má výtečnou samovyrovnávací schopnost a dokáže se vypořádat s drobnými nerovnostmi. Mnohdy ani není zapotřebí odstraňovat starou podlahu a brousit nebo stěrkovat, tudíž je-li podklad v pořádku, stačí jen položit PVC. Ještě ten den můžete podlahu využívat. Levné, rychlé, snadné s mnoha moderními dekory.

Nové stěny

Ani se stěnami to nemusí být taková hrůza a nepořádek. I v případě, že se chystáte pouze zatřít mastná a flekatá místa pamatujte, že na zdi mohou zůstat mapy. To i v případě použití totožné barvy. Ta na stěně už mohla vyblednout a získat jiný tón. Zkuste použít tapety. Vybírejte tapety vhodné do kuchyně, které jsou odolné proti vodě a vlhkosti.

Staro-nová kuchyňská linka

Jestliže ta stará dobře slouží a pouze vykazuje vady na kráse anebo vás již nudí, zkuste ji nahodit nový kabátek. Stačí použít barvy a štětce, případně samolepící tapety. Vyměňte pouze pracovní desku a je-li to již nutné, opatřete si nový dřez a vodovodní baterie. Použijte na linku nové úchytky a klidně sundejte z horní skřínky dvířka a nechte pouze policový systém. I se starou linkou se dá kouzlit.

Kuchyňské spotřebiče

Pokud nemáte hotovost, zkuste pořídit nové spotřebiče na splátky. To bude patrně nejvyšší investice, ale bohužel bez ní to nejde. Vybírejte rozumně, protože například sporák s indukční varnou deskou vám dokáže ušetřit energie a myčka nádobí nespotřebuje tolik vody, jako při ručním mytí. Nový kuchyňský robot také přijde k duhu a navíc výměna kuchyňských spotřebičů vyzvedne vaši kuchyni o několik tříd výše.

Bytový textil a barvy

Zvolte si barvy pro vaši novou kuchyni jiné, než jste měli doposud, ať nemáte dojem, že se toho moc nezměnilo. Nemusí to být hned barvy roku, ale takové, které se vám líbí a působí na vás příjemně. Velkou změnu umocní i nové polštářky na židlích, prostírání, kobereček, záclonka, roletka.

Kompletní změnu kuchyně lze provést za pouhý jeden víkend, máte-li vše naplánované, připravené a koupené spotřebiče, tapety, úchytky, barvy, dřez, pracovní desku apod. Osobně vyzkoušeno. Taková staro-nová kuchyně vydrží sloužit další léta. Nezapomínejte i na stylové dózy a dekorace.

Obrázek: pixabay.com