I starý květináč může vypadat opět hezky, dáte-li mu ještě šanci

Staré květináče nevyhazujte – dejte jim novou šanci. Všimli jste si při jarním úklidu, že se vám sešel větší počet květináčů, které už nevypadají hezky a zvažujete nákup nových? Pak zadržte. Zbytečně byste se unáhlili.

Ze starého květináče můžete s trochou šikovností udělat nový. Ať už ten, který máte doma na poličce či parapetu nebo zahradní. Ozdobit a vdechnout nový život můžete květináčům plastovým i keramickým. Pravdou je, že otlučený či flekatý květináč nezachrání po estetické stránce ani ta nejkrásnější květina. Jenže i onen ošklivý květináč můžete proměnit na krasavce. Způsobů, jak oživit vzhled květináčů přinášíme hned několik, ať si máte z čeho vybrat.

Látkový obleček

Jednou z možností, jak změnit vzhled květináče je pomocí kusu látky. Může to být stejná látka, která se již v interiéru nachází. Látku ustřihněte a květináč hezky obalte. Použijte provázek nebo lepidlo, aby látka držela přesně tak, jak chcete.

Háčkovaný obleček

Místo látky můžete jednoduše na zašlý květináč uháčkovat obal. Jestliže to zrovna s háčkem moc neumíte, i pro vás máme řešení. Vlnu kolem květináče omotejte. Použijte lepidlo, které zajistí, že vlna bude sedět, jak má. Vyhrát si můžete s barevnými kreacemi a dokonce přidat i nějakou mašli nebo jinou ozdobu. Místo vlny můžete použít i jutový provázek.

Decoupage

Decoupage je velmi užitečná a krásná metoda. Květináč nejdříve nabarvíte a poté ozdobíte ubrouskovou technikou. Ve finále ještě přelakujete, aby celá ta paráda nějaou dobu vydržela.

Mušličky, kamínky, střepy

Na starý květináč můžete lepit kamínky nebo mušličky. Bude-li se jednat o venkovní květináč, pak použijte kvalitní lepidlo, kterému nebude vadit déšť. Místo kamínků či mušliček můžete použít i střepy obkladaček a vytvořit tak barevnou mozaiku. Fantazii se meze nekladou.

Barvy a štětce

Mnohdy bohatě stačí květináče pořádně umýt, odmastit a nabarvit. Použít můžete podle velikosti květináče váleček, štětec nebo barvu ve spreji. A opět platí, půjde-li o venkovní květináč, volte barvu do exteriéru.

Obrázky: pixabay