Radikální proměna obytné místnosti za pomoci žluté barvy. Nevšední volba s neskutečným efektem

Fotografie: Unsplash

Díky těmto užitečným radám odborníků na design dokonale vynikne každá žlutá místnost, která tak bude oázou klidu a pohodlí.

Žlutá barva je naprostým ztělesněním příjemné energie a také pohodlí, které dokáže velmi snadno evokovat. Proto je její používání v interiérech pořád oblíbenější. Tato barva se tak stává naprostým hitem mezi odborníky na design, ale i pro běžné užití v domácnostech. Avšak důležitá je při této barvě správná kombinace a také několik základních pravidel pro rozvržení a detaily, které však tvoří samotný celek. Na co si tedy dát pozor a co naopak zvýraznit?

Fotografie: Unsplash

Volte spíše teplejší odstíny

Základním faktorem při výběru té správné barvy na zeď je její odstín. Ten by měl být příjemný vašim očím a také by měl místnost naplňovat tím správným světlem a pocitem pohodlí. U žluté barvy se za takové odstíny považují právě ty teplejší (zemitější), které celé místnosti dodávají ten správný komfort a útulnost.

Přidejte jemné doplňky

Stejně jako většinu místností, i tu žlutou lze krásně dotvořit jemnými a vkusnými doplňky. Jednat se může například o polštáře a deky, svíčky, nejrůznější sošky nebo rostliny atd. Dobré je však volit doplňky v jiné přidružené barvě místnosti, nebo naopak v barvě stejné, ale také ve stejném odstínu. U žluté by totiž míchání různých tónů nepůsobilo příliš vkusně.

Fotografie: Unsplash

Vyvažte místnost neutrálními prvky

Jelikož je žlutá považována za značně výraznou barvu, je důležitá také její správná kombinace. Tu je podle odborníků nejlepší volit s neutrálními prvky například v šedé barvě, která žlutou nechá správně vyniknout a zároveň utlumí pocit přehnanosti a přílišné okázalosti. Také je možné zvolit pouze část stěn nebo dokonce jednu stěnu ve žluté barvě a zbytek v mírnějších odstínech.

Jako ve včelím úlu

Pro odvážnější nátury existuje také kombinace žluté a černé, což vytvoří vskutku originální a mírně okázalý design. Kdo se toho však nebojí, může tyto barvy hravě kombinovat a výsledek bude skutečně stát za to. Ideální je tato barevná kombinace spíše pro pracovny a kanceláře, kde napomáhá k nastartování představivosti, ale použít je můžete také pro váš obývací pokoj nebo jinou místnost.

Fotografie: Unsplash

Kombinujte žlutou s přírodním dřevem

Kombinace teplých žlutých tónů s jemným přírodním dřevem vytvoří doslova hnízdečko komfortu a pohodlí. Tento materiál se totiž se žlutou krásně doplňuje, a celkový dojem tak bude působit opravdu velmi útulně. Volit můžete dřevěné stěny i podlahy, ale také pouze částečné prvky v podobě trámů, desek na stěnách a dřevěných doplňků.

Zdroj: Livingetc

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]