Jednoduchá příčka pomohla využít prostor skromného bytu na maximum

Stačí jednoduchá věc a najednou může být interiér praktičtější, než tomu bylo kdy dříve. V tomto případě pomohla obyčejná příčka. Ta zajistila zajímavé rozdělení jedné velké místnosti na dva segmenty, ale bez toho, aby došlo k jakémukoliv výraznému zmenšení.

Jednoduchá příčka

Na začátku všeho byl jeden malý byt o celkové velikosti 50 metrů čtverečných. V tomto bytě se nacházela ložnice a dále propojený obývací pokoj s kuchyní. Cílem bylo ho nějak opticky rozdělit na dva jasně definované segmenty, a zároveň nepřijít o místo. A tak pomohla jednoduchá příčka.

Estetický doplněk

Při návrhu nového řešení byla navržena příčka, která by měla vyrůst mezi kuchyní a obývací částí. Díky tomu zůstanou dispozice i nadále otevřené, ale budou jasně definované na dva samostatné segmenty. Příčka navíc vznikla v cihlovém designu, díky čemuž se stala i estetickým prvkem celé místnosti.

Nadchne i praktičností

Na první pohled možná kus obyčejné zdi, ale na pohled druhý rozhodně něco, co dokáže výrazně zvýšit praktičnost celé nemovitosti. A to z toho pohledu, že zeď byla velmi prakticky využita. Na jedné straně, tedy v obývací čísti k ní byla postavena komoda, na které se nachází televize.

Druhá část příčky byla také velmi šikovně využita, jelikož se v ní nachází výklenek, kde je lednička, skříňky také trouba. A opomenout nelze ano boční část dané stěny, ze které vychází jednoduchý barový pult, který je dnes v mnoha interiérech také velmi moderním prvkem.

Řešení pro malé byty

Tento krok může být zajímavou inspirací pro každého, kdo má malý byt a chce ho využít na maximum. I když otevřené dispozice ho opticky zvětšují, tak reálně mohou přinášet problémy, jelikož není kam dát nábytek. A tak se vytvoří kousek nové stěny, která nadchne jak vzhledem, tak i tím, jak se dá efektivně využít. Navíc může jak navazovat na současné obvodové zdi, tak může být i samostatná, uprostřed prostoru.

Fotografie: Michał Młynarczyk Photography

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]