Recyklace v praxi: Z nepotřebné plastové nádoby vyrobil originální květináč

Milujete vymýšlet nová využití již nepotřebných věcí? A je vám blízká recyklace? Pokud vám zároveň nechybí kutilské nadšení a kreativní duch, je tato výzva jako stvořená pro vás. S použitím nepotřebné plastové lahve si vyrobíme květináče, který se bude na vaší zahrádce nebo balkoně dokonale vyjímat.

Co budete na výrobu květináče potřebovat?

  • 20litrovou plastovou nádobu
  • Nůžky/nožík
  • Barvu
  • Lepicí pistoli
  • Dva uzávěry navíc
  • Kovovou nebo dřevěnou tyčku

Je to velmi snadné

Prvním krokem je vyříznutí nebo vystřihnutí lahve. Uvidíte sami, s čím se vám bude lépe pracovat. Lahev vyřízněte z boku tak, aby spodní část byla dost vysoká pro nasypání zeminy a v horní polovině byl otevřený prostor, kam zasadíte rostliny. Nyní je třeba láhev obarvit.

Můžete zvolit jakoukoliv barvu, která se vám hodí do konceptu vaší zahrady nebo balkonu. Fantazii se meze nekladou a není nutné volit jednobarevný vzor. Podobně si obarvěte i dvě víčka, které máte navíc, ta budou využita jako kola. Barvu aplikujte i na tyč, která bude sloužit jako tažná tyč pro vznikající vozík.

Pomocí lepicí pistole nabarvená víčka k lahvi připevněte tak, aby připomínala kola od vozíku. Není nutné je použít, záleží, zda máte víčka navíc k dispozici. Vytváří ale zajímavý efekt, kdy konečný výsledek připomíná vozík na kolečkách.

Podobně připevněte i tyč. Pokud vám nebude dobře držet jen se samotným lepidlem, pomozte si izolepou.

Už je téměř hotovo

Nechte vše řádně zaschnout a máte skoro hotovo. Nyní již stačí jen do květináče přidat zeminu a zasadit do něj rostliny dle vaší volby. Je hezké, pokud rostliny například ladí s barevným provedením květináče, ale je to na vás a na tom, co se vám líbí.

Květináč si můžete postavit na zahrádku, na balkon, anebo třeba i do interiéru, záleží, co se vám líbí. Na první pohled připomíná roztomilý vozíček a až když se na něj podíváte pořádně, zjistíte, že se vlastně jedná o prázdnou plastovou lahev, která byla jen velmi chytře využita.

Fotografie: J.o.h.n Ideas

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]