Rodina si zvolila starý kostel za svůj nový domov. Co z něj dokázali vytvořit, je až neskutečné

Když si rodiče tří dětí, Anastasiie a Gunther, vybírali svůj nový domov, nikdo nečekal, že nakonec skončí ve 120 let starém kostele, který přemění na dům snů. Pořídili jej za 320 000 dolarů, v přepočtu zhruba za 7 miliónů korun, a vytvořili z něj skutečně neobvyklé sídlo.

Kostel jako nový domov pro 5členou rodinu

Zpravodajský a zábavní web Business Insider informoval o příběhu rodičů, Anastasiie a Gunthera, a jejich 3 dětí, kteří se pustili do zajímavého a neobvyklého projektu

Zatímco si hledali nové bydlení, narazili na 120 let starý kostel, do kterého se doslova zamilovali na první pohled. Jeho cena se pohybovala kolem 320 000 dolarů, v přepočtu 7 miliónů korun. Jakmile se kostel stal jejich majetkem, pustili se do rozsáhlé rekonstrukce.

Všechny ložnice jsou připraveny k obývání

Ložnice v domě jsou dokončeny. Všichni, kdo se zapojili do práce, natřeli podlahy a stěny na veselou žlutou, upravili obložení a dveře tak, aby odpovídaly původnímu dřevu. Další na seznamu jsou nové koberce, rámy na obrazy, lampy a police.

Prvky minulosti zůstaly

Přestože rodina vykonala skutečně úžasnou transformaci, stále existuje několik detailů, které připomínají minulost tohoto místa. Staré vitráže a lustry jsou stále součástí domu. Rodina se totiž rozhodla respektovat původ církve při modernizaci kostela. Doposud utratili za rozsáhlou přestavbu 60 000 dolarů (1 320 000 korun) a ještě stále nekončí.

Velké plány

Rodina má stále velké plány, ale rozrůstá se nejen jejich práce, ale i rodina. Mezi prací a dítětem tak nebylo příliš času na dolaďování detailů, jako je například výzdoba. Ale nezapomínají ani na svou zahraddu.

Jejich zeleninová sklizeň se výrazně zvětšila a stále se dokončují práce venku. Bude-li počasí přát, na zahradě se objeví další stavba v podobě altánu.

Pauza v rámci karantény

Člověk by si myslel, že karanténa přináší nečekané množství volného času pro domácí projekty, ale realita práce z domova je trochu jiná, jak rodina uvádí na svém instagramovém účtu. Nyní se vracejí zpět do práce a snaží se odškrtávat dlouhý seznam úkolů.

Zahrada je téměř hotová, výstavba plotu pokračuje a začíná se dokončovat venkovní projekt. Rodina nerekonstruuje pouze interiér a exteriér kostela, ale i některé věci, které v něm nalezla. Například se nyní pustila do restaurování starožitného houpacího koně.

Spousta práce, ale i zábavy

Přestože rodinu čeká ještě dlouhá cesta k dokončení celkové rekonstrukce svého nového domu, s jistotou můžeme říci, že si tuto náročnou modernizace skutečně užívají všichni její členové. Jelikož jsou si vědomi, že jejich nový domov není tak úplně obvyklým, vše dokumentují na svém instagramovém účtu, kde můžete vidět nejen jejich obrovské pokroky, ale nechat se i inspirovat jejich nápady a nespočtem projektů. Je úžasné, co dokázali vytvořit. Na první pohled poznáte, že se jedná o kostel, ale co je uvnitř by nikdo nečekal.

Fotografie: Instagram

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]