Mladík přebudoval starý autobus na praktickou garsonku s krbem

Fotografie: Harold / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Na stará kolena měl v plánu cestovat, nicméně když se mu příležitost naskytla dřív, nenechal si ji ujít. A teď žije svůj sen.

Mladý veterán pobřežní stráže z USA se po sérii různých peripetií ocitl zpátky na startu, informoval BusinessInsider. Z gauče u svých rodičů se v 27 letech rozhodl postavit zpět na vlastní nohy. Když se mu nepovedlo najít práci, začal si namísto toho budovat své vlastní bydlení. A to ze starého autobusu.

Postavit se opět na vlastní nohy

Že z městského hromadného prostředku může být pohodlné místo k bydlení, jste mohli číst na našem portálu BydlímeÚtulně, kde jsme psali třeba o tom, jak si senior svépomocí přestavěl autobus. Craig Gordnier však celou tuto myšlenku posunul na jinou úroveň. Mladík, který několik let sloužil u pobřežní stráže, se na prahu svých 27 let kvůli špatnému rozhodnutí ocitnul zpět v domě svých rodičů. A to navíc v době, kdy světem začala otřásat pandemie covidu.

Craig po pár měsících shledal, že najít si práci v takové době asi nezvládne. A tak se pustil jiným směrem – místo práce si začal hledat pojízdné bydlení, po kterém toužil. Po relativně krátké době zaparkoval na dvoře svých rodičů s vyřazeným autobusem z roku 1999 a hned se pustil do jeho přestavby. Ta mu trvala přibližně půl roku a spolkla téměř 1 milion korun. Výsledek je ale grandiózní.

Malý domek na podvozku je jejím trvalým domovem. Jeho vybavení zahrnuje i koupelnu a kuchyni

Interiér jako od stylisty

Craig představil svůj projekt na portálu MyPositiveOutlooks. Z autobusu se mu povedlo vytvořit příjemné bydlení o velikosti běžné garsonky. Interiéru ponechal otevřený koncept, takže od místa pro řidiče je vidět až do Craigovy koupelny a ložnice. Jak uvádí sám Craig, přijde mu, že díky tomu místo působí prostorově větší. Tomuto efektu napomáhá i to, že Craig nevlastní téměř žádné komody nebo skříně. Ty má pouze v kuchyňském prostoru a ukládá sem nádobí.

Za zmínku v Craigově autobuse stojí rozhodně designově pojaté vybavení. Vedle postele má mladík například obklad ze dřeva opáleného japonskou metodou shou sugi ban, jak ji popisuje portál ShouSugiBan. Výrazná je rovněž sprcha obložená sytě modrými kachličkami či podlouhlý krb zasazený do stěny z falešných cihel. Craig si s vybavením svého autobusu zkrátka pohrál do nejmenšího detailu.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*