Zaříkávač tlustic: Směs obsahující rybí moučku nastartuje jejich kvetení, které nastává zřídkakdy

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Nenáročná tlustice patří mezi často pěstované rostliny, přesto málokdo ví, jak vypadá její květ. Jednoduchým trikem ji ke kvetení můžete postrčit.

Tlustice vejčitá neboli krasule je populární pokojovou rostlinou, která má svůj původ v jižní Africe. Přezdívá se jí strom života nebo také strom peněz. Je na údržbu velice nenáročná a někteří věří, že tlustice v domě přináší štěstí a finanční jistotu. A co teprve, když vás tato plnoštíhlá kráska obdaří jemnými světlými květy! Přinutit ji k tomu sice není úplně jednoduché, ale existuje několik způsobů, které stojí zato vyzkoušet.

Nenáročný boubelatý sukulent

Tlustice patří mezi sukulenty, což z ní dělá rostlinu vhodnou pro ty, kteří občas zapomínají na zalévání. Ve svých tlustých dužnatých listech má dostatečnou zásobu vláhy, díky čemuž přirozeně přežívá v suchých oblastech. Rozhodně to v jejím případě nepřehánějte se zaléváním, přemokření jí uškodí. Daleko lépe snese občasné přesušení. Najděte jí místo s dostatkem světla, ale ne na přímém slunci, jež by jí ublížilo. Pokud toužíte po kvetoucí tlustici, zkuste tyto dva jednoduché triky.

Tlustice vykvete po rybí moučce

Tlustici můžete přimět ke kvetení používáním koncentrátu, který si doma jednoduše vyrobíte. Potřebovat budete obyčejnou kuchyňskou sůl, rybí moučku a sklenici vody. Smíchejte půl lžičky soli s jednou lžičkou rybí moučky a vzniklou směs rozpusťte ve sklenici vody. Roztok uchovávejte v uzavíratelné nádobě. Při zalévání do vody přidejte jen tři kapky koncentrátu. Nezapomeňte, že voda na zalévání má mít pokojovou teplotu a úplně nejlepší je voda dešťová nebo přefiltrovaná a odstátá.

Tlustice - detail listů
Fotografie: Unsplash

Tlustici vyživí aspirin

Dalším způsobem, jak přilepšit tlustici, je vyrobený sprej, který zde poslouží jako jakýsi kondicionér s všestranným účinkem. K jeho výrobě budete potřebovat vodu a tabletku aspirinu. Ten může být i prošlý. Tabletu aspirinu rozdrťte na prášek, jenž rozpustíte v 1 litru vody. Směs nalijte do rozprašovače a třikrát do měsíce jím tlustici postříkejte. Před každým použitím přípravek protřepejte. Aspirin tlustici vyživí, ochrání ji před nemocemi a podpoří ji na cestě k rozkvetení.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]