Živočichové, kteří zbaví vaši zahradu otravých komárů

Léto s sebou přináší teplé počasí, zahradní párty, grilování ale také je to oblíbená doba komárů, kteří jsou poblíž lidských obydlí velmi nevítanými hosty.

Můžete je odpuzovat pomocí chemických prostředků, vysazováním rostlin pro ně nepříjemných anebo si do zahrady přilákáte jejich přirozené nepřátele, kteří se jimi živí.

Vážky

Vážky milují podobné prostředí jako komáři, kterých vám pomohu se zbavit.

Co je potřeba udělat, abyste přilákali vážky do své zahrady?

  • Vodní prvky

Nemusí to být zrovna rybník, postačí malý rybníček nebo ozdobná fontána.

  • Vodní rostliny

Ty potřebují mladé vážky, aby se v nich skryly. Kromě toho zkrášlí vaši fontánu.

  • Rostliny kolem vody

Rostliny kolem vodních prvků vytvářejí pro vážky přirozené prostředí, ve kterém se cítí dobře.

Netopýři

Netopýři komáry milují. Kromě nich vás také zbaví další hmyzí havěti, která se na vaší zahradě vyskytuje.

Pokud je chcete přilákat do své zahrady, připravte jim vhodné bydlení. Ideální jsou domky ze dřeva, které mají uvnitř drážky, díky nimž se může netopýr zavěsit. Netopýři se pohybují ve stromech, takže domky umístěte do koruny stromů, opodál elektrického osvětlení. Nejlepším obdobím pro jejich umístění je jaro. Do zahrady vsaďte rostliny, které kvetou v noci – yucca, noční lilie, klementinky nebo pupenka.

Ptactvo

Celá řada volně žijících ptáků vám pomůže od nežádoucích komárů. Jedním z nejlepších způsobů, jak je přilákat do vaší zahrady, je umístit do zahrady hnízdící budky, krmítka a vodní prvky. Možná si myslíte, že pokud budete ptáky krmit, že komáry lovit nebudou. Mláďata však neumí trávit zrna a živí se hmyzem, který jim poskytuje bílkoviny a další potřebné živiny.

Ryby

Většina ryb se živí larvami komárů, které se vyvíjejí ve vodě. Pokud máte rybníček, zvažte koupi některých zahradních druhů. Kromě toho, že vám pomohou s likvidací komárů, budou udržovat váš rybník čistý, neboť jej zbaví řas.

Obrázky: pixabay