Roubenka prošla unikátní rekonstrukcí, která zachovala její původní vzhled

Tato roubenka vypadá na první pohled dokonale. A to jenom díky povedené rekonstrukci, která pomohla zachovat její původní vzhled. Přitom to vypadalo, že tento unikátní dům už bude odsouzený k zániku. Dlouho se o něj nikdo nestaral, a to se podepsalo jak na jeho vzhledu, tak i na jeho stavu. Naštěstí byl zachráněn.

Unikátní historická stavba

Tato původní roubenka sahá svými kořeny až do čtyřicátých let dvacátého století. Celková velikost obytné plochy činí téměř 900 metrů čtverečných, což dělá z dané nemovitosti opravdu skvělý prostor nejenom k žití, ale třeba i k rekreaci. I když původní rázu zůstal zachován, nelze opomenout řadu moderních prvků, které se nacházejí třeba i vně budovy. Na mysli máme především bazén.

Dřevo muselo být zachováno

Pokud byla tato roubenka něčím zcela typická, tak to bylo všudypřítomné dřevo. A to pochopitelně muselo být zachováno. Nejenom, že zaujmou dřevěné stěny, ale i řada dalších, především potom interiérových prvků. Příkladem jsou různé trámy, které byly součástí i původní konstrukce, aby byla zajištěna nosnost horních pater.

Stylové vybavení nesmí chybět

Interiér odkazuje k minulosti nejenom použitým dřevem, ale i použitým vybavením. Základem bylo inspirovat se v minulosti, a to opět jak použitím přírodních materiálů, tak i designem. Žádnou modernu proto nečekejte. Ta v tomto domě rozhodně nemá místo a zbytečně by kazila celkový vzhled. Uvnitř to díky správné volbě vybavení skutečně vypadá tak, jako byste se přenesli strojem času do minulosti.

Uspokojí i moderního člověka

Něco zde přece moderní je. Třeba toaleta, koupelna, nebo kuchyně. Díky tomu je tato roubenka vhodná k celoročnímu žití i moderních lidí. Tedy těch, kteří sice chtějí bydlet v domě se zajímavou historií, ale zároveň chtějí mít k dispozici věci moderní civilizace. Pokud se to s nimi nepřehání, nemusí to být na škodu. Ostatně pohled do tohoto domu vás o tom rychle přesvědčí.