Roztomilé dýňové dekorace, které zvládnete i vy bez jakéhokoliv řezbářského umění

Mnoho lidí po celém světě se již pozvolna připravuje na Halloween, ke kterému se pojí i patřičná výzdoba. U nás sice tento svátek každý neslaví (máme přece Dušičky), ale proč si úžasné dekorace z dýní odpírat, když vypadají tak kouzelně a přispějí společně se šiškami a barevným listím k podzimní atmosféře.

Podzim sebou přináší syté barvy a magickou atmosféru, která se mu nedá upřít. Konvice s chladnou vodou a citrónem měníme za lahodný jablíčkový čaj se skořicí, někdo podzim vítá svařeným vínem jiný grogem. Nicméně chybět by neměl ani dýňový koláč. I vy můžete podpořit kouzelnou podzimní atmosféru a nemusíte být přitom žádný zručný řezbář. Přinášíme vám inspiraci na krásné dýňové dekorace, které hravě zvládnete.

Dýně s pavoukem

Schovejte nožíky a vytáhněte flitry, lepidlo a plastového pavouka. Nejdříve si na dýni předkreslete motiv, pak postupně lepte ozdoby. Místo pavouka můžete přilepit netopýra.

Dýně kočka

Nejdříve si vystřihněte z malířské pásky obličej kočky včetně uší, pak dýni natřete černou akrylovou barvou, nechte uschnout a pásky odlepte.

Luxusní dýně

Potřebovat budete opět flitry na řetízku, které budete stáčet a pomocí tavné pistole přilepovat. Použít jde i oboustranně lepící kobercová páska, kterou nastříháte na kolečka, přilepíte na dýni a poté začnete lepit řetízek.

Květinová dýně 1

Stopku dýně natřete na černo a dýni bílou barvou. Barvy můžete použít, jaké chcete. Ubrouskovou technikou (decoupage) pak dýni ozdobíte.

Květinová dýně 2

Dýni opět natřete akrylovou barvou (barva a odstín je libovolná) a použijete k zdobení kytky živé, umělé, sušené – záleží na vás. Když živou zapíchnete do dýně a budete ji stříkat občas vodou, tak vydrží.

Dýně s krajkou

Dýni můžete a nemusíte natírat. Nevadí, když bude oranžová. Připravte si pouze lepidlo a krajku. Černá je v tomto případě ideální volbou. Krajkou zároveň ozdobte i skleničky na svíčky – vznikne vám úžasný dekorativní set.

Netopýří dýně

Dýni opět nabarvíte a nemáte-li koupené plastové netopýrky, vyrobíte si je jednoduše z černé stuhy, jako je tomu na obrázku.

Dýňový květináč

Dýni nahoře seříznete a vydlabete (můžete upéci výtečný dýňový koláč). Poté ji můžete natřít barvou či jinak ozdobit a použít jako květináč či vázu. Do duté části vložíte kytku s nádobou. Dýně je vlastně pouze dekorativní obal.

Dýně s listím

V tomto případě jsou listy vyrobeny z hedvábného papíru, ale klidně lze dýni ozdobit pravými listy, které si přinesete z procházky. Nemusíte je na dýni lepit, ale aranžovat pomocí špendlíků.

Černá kouzelná dýně

Vydlabejte vnitřek dýně, aby vzniklo místo pro vložení kytky, případně zapíchejte třeba větvičky přímo do dýně. Dýni natřete nejdříve černou barvou a poté ostrým a špičatým předmětem opatrně vyškrábejte ornamenty. Nebo můžete postupovat jako u dýně kočky a nalepit na ní malířskou pásku, natřít a pásku sundat.

Obrázek: goodhousekeeping.com