Mladá žena žije ve vlastnoručně přestavěné sanitce se svým kocourem. Užívá si nízké náklady i eleganci

Fotografie: Stribrohorak / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Nespokojenost s vlastním životem a touha po změně zapůsobila jako hnací motor. Mladá žena se díky němu vrhla do nového životního stylu po hlavě.

Každodennost, práce, finance, ubíhající čas… Na Rachel působila spousta faktorů, kvůli nimž se ve svém životě necítila šťastná. Krůček po krůčku se tedy motivovala k tomu, aby něco změnila. A nakonec ten den přišel a Rachel udělala velký krok do neznáma.

Když se člověk cítí jako v pasti

Rachel bydlí s Thomasem v Glambo. Květnatěji řečeno, mladá Američanka jménem Rachel bydlí se svým kocourem Thomasem v přestavěné sanitce, jíž přezdívá Glambo. Ač si původně Rachel nikdy nemyslela, že bude žít jako nomád, v určité fázi jejího života se v ní cosi zlomilo. Už nechtěla nadále chodit pouze do práce, chtěla od života víc. A tak se rozhodla vše změnit, jak říká pro HomeHacks.

Začala tím, že si koupila Chevy Kociak C4500 z roku 2006, který v minulosti sloužil jako sanitka. Přes 7 metrů dlouhé a téměř 2,5 metru široké auto ji vyšlo na více než 300 000 Kč. Při koupi byl interiér ještě plný medicínského vybavení, které Rachel dlouho odstraňovala. Tehdy začínala pociťovat, že jí její projekt přerůstá přes hlavu a rozhodla se do přestavby zapojit svého otce. Společně do auta investovali mnoho hodin práce a dalších 200 000 Kč.

Tiny house na kolech s vlastní koupelnou

Výsledek je ohromující! Přestože Rachel neměla, podobně jako mladík, o kterém jsme psali na Bydlíme Útulně, žádné zkušenosti, praktickým rozdělením prostoru si vytvořila zázemí včetně koupelny. Má zde i vlastní záchod, do něhož investovala nemalé peníze, aby odpovídal jejím požadavkům. Kompostovací toaleta nepotřebuje napojení na vodu ani kanalizaci, jak uvádí BydlimeKvalitne, ale zase je fajn, když je více než jen „kyblík“.

Jediné, co si matka přála, byl útulný dům pro své 4 děti. Sen si splnila sama díky internetovým videím

Kromě zmíněné koupelny má Rachel ve své sanitce à la tiny house kuchyni. Ta stojí přímo naproti dveřím a jde o první část interiéru, kterou návštěvník vidí. Protilehlou stranu Rachel přestavěla na pohodlné sezení – vytvořila ho z původního sedátka pro pacienty. Zadní část zabírá vyvýšená postel, která se díky velkému prostoru vešla do sanitky napříč.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]