Jediné, co si matka přála, byl útulný dům pro své 4 děti. Sen si splnila sama díky internetovým videím

Fotografie: Petr1888 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Cílevědomá americká matka zvládla společně se svými čtyřmi dětmi postavit dům. Všechny informace o stavbě domu čerpala z Youtube.

Odhodlání, které prokázala Cara Brookins tím, že se sama se svými čtyřmi dětmi pustila do stavby vlastního domu, by vydalo na knihu. Bez přehánění – Cara o svém inspirativním životním příběhu sepsala memoáry, ale to hlavní najdete i v tomto článku.

Nový začátek, nové bydlení

Cara Brookins za sebou měla ošklivý vztah, když se rozhodla postavit na vlastní nohy. Po odchodu od násilnického partnera neměla moc peněz, pro své čtyři děti – dva chlapce (17 let a 2 roky) a dvě dívky (15 let a 11 let) – ale chtěla to nejlepší. Toužila po bezpečném místě, kterému by mohly říkat domov a kde by každé mělo svůj pokoj. Takové nemovitosti se ale po finanční stránce pohybovaly za hranicemi jejích možností.

Cara se ale odmítla smířit s menším bydlením či zvolit nějakou netradiční variantu, jako třeba rodina se třemi dětmi, která si přestavěla autobus, o čemž jsme psali na našem webu BydlímeÚtulně. Cara za zbývající peníze koupila stavební materiál a dala se do práce. Za pochodu si pak pouštěla youtube videa s návody či se sem tam radila se zkušenými řemeslníky.

Inspirativní příběh má pokračování

Stavba trvala pouhých 9 měsíců, jak o tom informuje web InspiredStories. S dětmi školou povinnými bez záruky úspěšného výsledku to chce opravdovou houževnatost. A tu Cara jednoznačně prokázala. A co víc, o své zkušenosti se podělila, napsala o nich knihu a nyní působí jako motivační kouč, jak je zjevné z jejích stránek carabrookins.com.

tiny house u lesa

Muzikantka si postavila krásný maličký domek v lese. Uvnitř se najde i dostatek prostoru pro její hudbu

Tvrdá dřina na vlastním domě rodinu ještě více stmelila. Společně totiž vytvořili něco, co je přesahuje. Hodně přesahuje. Dům disponuje obytnou plochou přes 320 m2, rozdělených do dvou pater. Caře se podařilo zajistit každému dítěti vlastní pokoj, takže dům má celkem pět ložnic. S tím rovněž souvisí i několik koupelen. Výjimkou není ani společný prostor, kde se rodina může setkávat.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]