Ve vlastním malém domku zažívá nový začátek. Matka se zbavila hypotéky a našla klid i pohodlí

Fotografie: Ourtinycabinproject / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Po rozvodu se Jenin svět obrátil vzhůru nohama. Po mírném šoku se však rozhodla změnit se s ním a začít žít úplně jinak než doposud.

Svobodná matka z Colorada se po rozvodu rozhodla radikálně změnit svůj život. Prodala dům, zaplatila hypotéku a za zbytek peněz si pořídila minidomek, který si vybavila podle sebe. Nejluxusnějším místem je pak kuchyně.

Americký sen tak trochu jinak

Jen původně žila klasický americký sen. Měla obrovský dům a s manželem vychovávala dvě děti. Nicméně po několika letech se partnerství rozpadlo a Jen si po rozvodu nebyla jistá, jak bude splácet hypotéku a udržovat tak velkou domácnost. Jako svobodnou matku s dcerou v teenegarském věku, která stejně brzy půjde z domova pryč, ji zaujalo řešení v podobě tiny House a brzy nato si koupila „skořepinu“ svého domečku.

Spolupráce s původním studiem ale vázla, proto Jen musela za pochodu hledat jinou společnost. Podařilo se jí zkontaktovat se s firmou, která nejenže akceptovala veškeré její návrhy, ale v mnoha ohledech předčila její očekávání nadstandartními službami. Původně počítala s cenou 150 000 dolarů (více než 3,3 milionu korun), ale finální rozpočet se vyšplhal o dalších 20 000 dolarů (asi 443 000 korun) výš. Jak ale Jen uvádí, stálo to za to.

Interiér se zajímavými prvky

Jenin dům je přibližně 10 metrů dlouhý a 3 metry široký, jde tedy o trochu větší minidomek. Hlavním důvodem, proč tomu tak je, je prostorná kuchyně. Jen dokonce svému domu láskyplně přezdívá „kuchyně na kolečkách“, ta totiž zabírá tři čtvrtiny společného prostoru. Je rozdělená na dvě kuchyňské linky a disponuje nespočtem vybavení. Designově zajímavé je pak ukončení jedné kuchyňské desky formou kulatého stolu, kde Jen jí a pracuje.

Žena si bez špetky stavebních zkušeností splnila sen o životě v minidomku. Má prostor i na jógu

Zbývající prostor na pravé straně zabírá v přízemí obývací koutek s pohovkou a závěsným křeslem. Jen zde má televizi a elektrický krb. Horní patro je pak vyhrazeno pro Jeninu dceru. Druhá strana minidomku je provedena zrcadlově. V patře má své zázemí Jen a přízemí pak slouží jako uzavíratelná koupelna. Jen zde má designovou vanu, ve které může relaxovat. Celý interiér domku je velmi prosluněný díky téměř dvaceti oknům a vikýřům, a působí tak vskutku útulně.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]