Šatní skříně a materiál – který je tou nejlepší volbou?

Šatní skříně patří k základnímu vybavení každé domácnosti a pravda je taková, že bychom se bez jejich přítomnosti dokázali obejít jen stěží. Kromě praktické funkce mají i funkci dekorační, kdy příjemně doplňují interiér a dodávají mu na útulnosti i přitažlivosti. Spousta lidí nad výběrem šatní skříně příliš nepřemýšlí a to je škoda. Často si vybírají jen podle vzhledu nebo ceny a nehledí na úložné prostory nebo materiál, ze kterého jsou vyrobené.

My se v dnešním článku zaměříme právě na materiál, jehož výběru byste měli věnovat pozornost. Společně se podíváme na nejčastější materiály a povíme si, která volba by pro vás mohla být tou nejlepší.

Proč je důležité u šatní skříně sledovat i materiál?

Kromě vzhledu, prostoru, pořizovací ceny nebo jednoduchosti na sestavení byste při koupi nové šatní skříně neměli podcenit i materiál. Každý z nás preferuje něco jiného a zatímco někdo dává přednost cenově dostupnému laminu, jiný raději investuje do kvalitního masivu. Chcete se o jednotlivých materiálech dozvědět něco více? Pak si nenechte ujít následující řádky!

  • Šatní skříň z lamina

    Lamino patří mezi cenově příznivé materiály a je možné jej sehnat v mnoha – desítkách až stovkách – různých dezénů. Jedná se o praktický deskový materiál, se kterým se velice snadno pracuje, disponuje tvrdým povrchem a velmi dobrou údržbou – ocení především hospodyňky. Nevýhodou šatní skříně z lamina může být nízká odolnost proti vlhkosti, kdy se voda nesmí dostat dovnitř lamina, díky čemuž by hrozila devastace nábytku. Hledáte-li praktickou a cenově dostupnou variantu šatní skříně, není nad čím váhat – volte lamino.

  • Šatní skříň z fóliované dřevotřísky

    Další cenově přijatelnou variantou jsou šatní skříně vyrobené z fóliované MDF nebo dřevotřísky. Co se vlastností týče, je tento materiál hodně podobný výše zmíněnému laminu. Fóliované šatní skříně nejsou náročné na údržbu, je možné je čistit běžně dostupnými čisticími prostředky a i v tomto případě je důležité zamezit styku s vodou, který by mohl mít devastační následky.

  • Šatní skříň z masivu

    Na závěr jsme si nechali pověstnou třešničku na dortu a tou jsou šatní skříně vyrobené z masivu – nejoblíbenějšího materiálu vůbec, který je ale po cenové stránce také nejnáročnější. Výhodou masivního dřeva je dotek přírody, příjemná vůně a skutečnost, že tento nábytek je přitažlivý nejen na pohled, ale i na dotek. Masivní skříně se vyznačují vysokou odolností, dlouhou životností a skutečností, že lze při mechanickém poškození snadno opravit.

Fotografie publikována se svolením khongkitwiriyachan FreeDigitalPhotos.net