Otevřené šatní skříně jsou moderním designovým prvkem a dají se pořídit levně

Vytvoření otevřené skříně nevyžaduje mnoho místa, přesto můžete mít uložené vše na jednom místě a dokonalé zorganizované. Jednotlivé segmenty takové šatní skříně lze nakupovat i jednotlivě. Tedy pořídit si základ, poté dokupovat další části, podle potřeb. Šatní skříně bez dvířek /otevřené šatní skříně) jsou praktické, protože šetří hodně místa, zejména, máte-li omezený prostor.

Zatímco dřív si skříň bez dvířek nikdo neuměl představit, dnes jde o docela oblíbenou módní záležitost. Veškeré věci máte jako na dlani, umožňují perfektní přehled, kde co máte a uložené věci jsou ihned k mání, stačí natáhnout ruku. To samozřejmě vyžaduje pečlivý úklid a organizaci. Což může mnohé odradit. Na druhou stranu jsou tyto skříně mnohem levnější a variabilnější. Výběr designu skříně, který vyhovuje konceptu vaší ložnice, není tak snadný, jak by se mohlo zdát. Určitě nestačí postavit skříň bez dveří na nějaké místo a jen do ní ledabyle naskládat věci. Nabízí se spousta možností, jak mít ve skříni stále pořádek a přehled. Někdo preferuje výsuvy a police, jiný má raději ramínka a tyče. K dostání je i nepřeberné množství designových organizérů a závěsných držáků a látkových poliček.

Přidání záclon do otevřeného šatníku je nejpraktičtější a nejjednodušší způsob, pokud vám zcela otevřená skříň z nějakých důvodů vadí. Tato metoda vám samozřejmě ušetří více času a rozpočtu. Kromě toho, že skříň může sloužit jako místo pro ukládání věcí a oblečení, může také podpořit design interiéru vašeho pokoje, aby vypadal krásněji.

Pro vytvoření šatního prostoru lze využít i místa, která byste s normálním nábytkem nevyužili. Může to být místo vedle dveří i nad dveřmi. Do výšky pak uložit věci, které nosíte méně častěji. S umístěním do výšky vám pomohou schůdky a žebříky.

Pokud dáváte přednost věcem, které jsou spíš ukryté, než vystavené na očích, pak můžete použít závěs, který sjednotíte s okenním závěsem. Co se šatní skříně bez dveří týče, nabízí neomezené možnosti jejího designu a stále jednodušší a levnější způsob provedení, oproti běžnému nábytku.

Obrázky: homemydesign.com, realhomes.com