Inspirace na zařízení malého dětského pokoje

Většina rodičů by si pro své děti přála co největší pokojíček, aby se tam vlezlo vše potřebné a ještě zůstalo dost místa pro skotačení. Fakt je, že pokud je malá ložnice, tolik to nevadí a kompromisy se provádějí snadněji. Zatímco do ložnice se chodíme vyspat, načerpat nové síly, pokojíček musí splnit hned několik úkolů.

Vměstnat do něj musíme zónu pro spaní, zónu pro hraní a dovádění, převlékání, zónu pro plnění úkolů. Přičemž každá jednotlivá zóna má opět své další požadavky. Spací zóna by měla poskytovat soukromí a možnost optimálního osvětlení, pokud si chce dítě v posteli číst knížku. Hrací zóna by měla být bezpečná, zóna pro práci útulná, prostorná s kvalitním osvětlením. Dítě by mělo mít možnost ukládání všech nezbytných věcí, jako jsou hračky, učebnice, knížky, ale i oblečení. Když do toho připojíme barevnost, vhodné materiály, může mít rodič dojem, že má hlavu jako pátrací balón a vlastně pořádně neví, kde začít.

Kam s oblečením?

Předně je důležité rozhodnout, zda již tak malá místnost poskytuje dost prostoru pro ukládání oblečení. Někdy je nezbytně nutné, aby dítě mělo oblečení ve společné šatní skříni, třeba v předsíni. Vlastní skříň je sice fajn, ale zabírá v malém pokojíčku zbytečně hodně místa.

Pokud tato možnost není, pak nezbývá než čarovat s prostorem. Od toho jsme tady my a inspirace, jak zařídit i malý pokojíček tak, aby splnil všechny své funkce. K zařízení takového pokojíčku vám však klasický nábytek stačit nebude. Buď budete muset pátrat na internetu a najít hotovou sestavu chytrého nábytku, případně si nechat takový nábytek vyrobit na zakázku a třetí možností je, že se do výroby minimálně jednoduchých vychytávek pustíte sami.

Netradičně řešený nábytek + organizéry

V případě malého pokojíčku je potřeba disponovat bohatou fantazii. Jako úložné prostory lze využít i schody vedoucí do patrové postele, pod níž může být pracovní koutek. Půjdete-li ještě dál, nechte zbudovat podium, pod kterým vznikne úložný prostor a nahoře místo pro postele a psací stůl.

Využít lze i místo těsně pod stropem, kde mohou viset skřínky dostupné pomocí žebříku. Nahoru však ukládejte věci, které nepoužíváte dnes a denně. Nejdůležitější věcí v malém pokojíčku je organizování a úklid. I menší nepořádek v malé místnosti působí jako totální spoušť.

Inspirace na zařízení malého dětského pokoje

Obrázek: youtube.com