Seznam věcí, které by rozhodně neměly končit v odpadních trubkách!

Lidé velmi často vyhazují do odpadních trubek věci, které by tam neměli rozhodně končit a nemyslí při tom na důsledky. Víte, které věci by tam neměly končit? Připravili jsme pro vás přehled, obsahující 10 věcí, které je lepší vyhazovat jinam než do odpadních trubek.

Skořápky od vajec

Pokud si myslíte, že rozdrcené skořápky od vajec na malé kousky lze v pohodě vyhodit do odpadních trubek, tak to není úplně pravda. Malé kousky mohou v odpadu uvíznout a časem na sebe začít nabalovat další věci, což pak může vést k ucpání odpadu.

Těstoviny a rýže

Těstoviny a rýže absorbují vodu a tím se samozřejmě stávají většími. Rozpuštění ve vodě trvá poměrně dlouho, tudíž tedy může dojít k ucpání odpadních trubek, pokud do nich budete rýži a těstoviny vyhazovat.

Mouka

V případě, že do odpadních trubek vyhodíte mouku, může se vám stát, že se v odpadu vytvoří „směs“ lepidla, na kterou se budou nabalovat další věci, což následně povede k ucpání odpadu.

Vlasy

Zeména dlouhé vlasy jsou jedním z nejčastějších důvodů, proč dochází k ucpání odpadních trubek. Když vlasy vyhodíte do odpadu, tak v něm ve většině případů zůstanou a vytvoří zábranu, které na sebe chytá další věci, které se do odpadu dostanou a časem vytvoří špatně prostupnou bariéru.

Léky

Část lidí si myslí, že se léky snadno rozpouštějí ve vodě, opak je ale pravdou + léky mohou vodu kontaminovat.

Polepy sklenic a ovoce

I v případě, kdy jsou polepy velmi malé, měli byste je radši vyhazovat do odpadkového koše místo odpadních trubek. Je na nich lepidlo a navíc jsou vyrobeny z materiálů, které se dlouho rozkládají.

Stavební odpad

Stavební odpad rozhodně nepatří do odpadních trubek a to i v případě, kdy je rozdrcen na malé kousky. Ty v něm mohou snadno uvíznout a hned máte velký problém.

Kondomy

Kondomy jsou ve většině případů vyrobené z latexu, který se vám v odpadu opravdu nerozpustí. V případě, že vám kondom v odpadních trubkách uvízne, máte poměrně velký problém.

Cigarety

Cigaretový filtr je syntetický a absorbuje vodu a tím dochází k jeho zvětšení. Rozhodně nepočítejte s tím, že by se vám ve vodě rozpustil.

Tampóny

Jsou navrženy tak, aby absorbovaly vlhkost, takže se jejich původní velikost může xkrát zvětšit a může dojít k vážnému ucpání odpadních trubek.