Úklid koupelny vyžaduje pravidelnost. Takto často je třeba čistit jednotlivé části

Úklid koupelny sice není moc populární, ale je třeba říci, že je nezbytný. Pokud má být pořádný, je třeba znát frekvenci úklidu jednotlivých věcí a částí. Jedině tak bude vaše koupelna nejenom dokonale čistá, ale bude také zcela bez bakterií.

Vana a sprchový závěs

Pokud nechcete, aby se zde tvořily bakterie, je třeba provádět úklid koupelny v této části zhruba jednou týdně. Když navíc používáte igelitový závěs, je na místě ho každé tři měsíce vyměnit za nový a čistý.

Koupelnová rohož

Velmi praktický pomocník, který však může být i kvůli vlhkosti plný bakterií. Rohož je vhodné měnit jednou za tři měsíce. Pokud si koupíte textilní, která je pratelná, stačí ji dát do pračky na maximální možnou teplotu.

Toaleta

Je vaší součástí i toaleta? Tak jistě víte, kolik bakterií se zde může nacházet. Optimální termín čištění je v daném případě jednou do týdne. A nezapomeňte na to, že je třeba používat přípravky, které bakterie zahubí.

 Umyvadlo

I to byste měli čistit jednou týdně. Tedy pokud doma žijete ve 4 lidech. Pokud je vás více, je třeba, aby byl úklid koupelny ještě pravidelnější. I když se to nezdá, tak i na umyvadle se může objevovat mnoha bakterií.

Ručníky

I když si do nich utíráte umyté ruce, neznamená to, že se v nich nevytvoří bakterie. Jelikož jsou ručníky vlhké, jsou doslova líhní pro bakterie. Proto je na místě je měnit za nové v intervalu dvou až tří dní.

Držák na kartáček

I tady pozor na bakterie, které si následně vkládáte do úst. Pokud se o kartáček staráte a vždy ho po čištění důkladně omyjete horkou vodou, tak může stačit, když držáky kartáčků pravidelně dezinfikujete jednou za tři měsíce.

Zrcadlo

Věnujte mu pozornost, když už je špinavé. Anebo jednou za týden. I když se to nemusí zdát, je také plné bakterií. Mnohdy je znečištění třeba při čištění zubů, ale i při běžném mytí rukou nebo obličeje.

Stěny a podlahy

Nečistoty ve vzduchu, na vašem těle, ale i vlhkost. To vše je problém a tak je na místě jak dlažbu v koupelně, tak i obklady čistit pokud možno jednou za týden. A to kvalitním antibakteriálním přípravkem.

Vypínače a kliky

Sáhnete na ně hned po tom, co si umyjete ruce. Co to znamená? Že by měly být udrženy v neustálé čistotě a tak se o ně starejte každý den.

Fotografie: Pixabay