Rekonstrukce svépomocí aneb jak zvelebit kuchyň a obývací pokoj s nadšením

Kyal a Kara se rozhodli, že si spolu pořídí dům. Karta padla na australský stát Nový Jižní Wales. V novém obydlí se jim bydlelo příjemně, ale rekonstrukce byla potřeba. Oba zatoužili po rekonstrukci svého obýváku a kuchyně. Renovace místností nyní nese své ovoce.

Mladý pár je právem nadšený a užívá si dokonalého domácího prostředí. Výsledek, kterým se nyní jejich dům může pyšnit, je opravdu nádherný. Interiér obývacího pokoje a kuchyně se změnil k nepoznání. Pojďme se podívat, jak se rekonstrukce místností podařila.

V hlavní roli pískovec

Mladý pár se rozhodl do interiéru použít přírodní materiál, který není příliš obvyklý a to pískovec. Nutno říct, že jejich rozhodnutí v tomto směru bylo výborné.

Pískovcová stěna se rozprostírá po celé délce obýváku a celou místnost krásně prosvětluje, zároveň je i dekorativní svým nepravidelným vzorem. Před pískovcovou stěnou se vyjímají pěkná krbová kamna, která se postarají o kdejakou romantickou chvíli a mimo jiné zahřejí v chladnějších dnech.

Kyal a Kara se však v přírodních materiálech neomezili pouze na pískovec. Interiéru současně dominuje i materiál dřevěný, jehož prvky můžeme vidět jak na nábytku, podlaze, tak i dekoracích.

Světlý prostor s moderním a pohodlným nábytkem

Útulnost prostoru dodává moderní nábytek, který je především bílé barvy. Tato barva působí efektem čistoty a klidu. V místnostech domu však nespatříme pouze barvu bílou, ale také béžovou, černou a hnědou. Vše spolu perfektně ladí.

Interiér obývacího pokoje je zařízen vkusně a nic nepřebývá. Všechno má své místo. Za sedací soupravou je také dostatečný prostor pro hosty v podobě širokého dřevěného stolu s židlemi stejného materiálu i odstínu. Vnitřní prostor domu je úžasně světlý, jako by slunce bylo stále na dosah.

Praktická kuchyňská linka

Trendem poslední doby je propojený prostor obýváku s kuchyní. I Kyala a Karu tohle oslovilo a rozhodli se to vyzkoušet v praxi. Spojením místností tak vzniklo mnoho místa, chce se nám říct snad i k tanci. Sloučení obývacího pokoje a kuchyně umožňuje obyvatelům domu být v neustálém kontaktu. Skvělé je to i vzhledem k návštěvám. Nemohou mít pocit, že se jim hostitel dostatečně nevěnuje.

Kuchyňská linka je menších rozměrů, za to je ale velice prakticky řešená. Najdeme v ní všechny potřebné spotřebiče a jednoduché police na odkládání kořenek, či jiných surovin. Působí velice minimalisticky. Umožňuje i příjemné posezení na barových židlích. Tato rekonstrukce je skutečně skvostem.

Fotografie: GRACE PICOT

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]