Lákal své staré rodiče do sklepa. Neměli ani tušení, že brzy spatří svůj nový krásný domov

Fotografie: Txllxt TxllxT / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Starat se o své blízké v čase potřeby není něco, co by dokázal úplně každý. O děti se zpravidla do nějakého věku starají rodiče. Pak se ovšem začnou projevovat i jejich věk a neduhy.

Tehdy je štafeta buď nutně, nebo přirozeně předána. Pár z Ohia, konkrétně Schon a Jeannie Millerovi, překvapili Schonovy rodiče, jimž bylo téměř 90 let. Potřebovali také hodně pomoci, aby mohli naplnit svoje denní potřeby, protože maminka je na vozíku. První Schonovou myšlenkou bylo najít jim nový byt v domově důchodců, který by fungoval jako zcela soukromé apartmá. Dovolují totiž rodinným příslušníkům starat se o své rodiče velmi pečlivě.

Budování nového domova v naprostém utajení

Možnost poslat je do běžného domova důchodců tak naprosto nepřipadala v úvahu. Pak se ovšem zrodil nápad zcela mimořádný. Schon totiž postupně zařídil kompletní rekonstrukci celého suterénu domu. Ten byl adekvátně zvětšen a restrukturalizován a vznikl perfektní minibyt. S manželkou ho vybavili vším možným a dostupným pohodlím, dostatkem úložného prostoru i kompletní výbavou v podobě spotřebičů. Prostě vším pro snadný život seniorů.

George a Bonnie, jeho otec s matkou, neměli o těchto záměrech ani ponětí. Jakmile je však jednou nečekaně pozval do sklepa na prohlídku, nedokázali zadržet svoje nadšení, radost a emoce. Staří rodiče tak našli vynikající nový domov. Ještě šťastnější však byli z představy, že mohou strávit poslední roky života ve stálé blízkosti syna. Je to připomínka toho, že je vždy potřeba pamatovat na to, co všechno pro nás rodiče udělali a co při tom obětovali.

První vstup znamenal nadšení a slzy dojetí

Do nového příbytku se navíc dostává pohodlnou cestičkou přímo zvenku, není tedy potřeba překonávat žádné schody nebo podobné překážky. Posuvné dveře nehrozí nečekaným zavřením kvůli větru, příjezd vozíku je tak nadmíru pohodlný. Přes kompletní vybavenost jde vlastně o jednoduchý prostor s kuchyní, televizí i terčem na šipky. Kolem zdí jsou židle navíc pro pohodlné sezení kdekoli, případně pro kohokoli, kdo se za rodiči zastaví.

Není tedy divu, že se Bonnie při prvním příjezdu rozplakala dojetím a radostí. Nechybí ani pohodlné pohovky a dřevěná houpací křesla. Koupelna je adaptovaná na velikost vozíku, Bonnie se tedy bez problémů dostane do všech zákoutí. Všude jsou madla pro držení i speciální podložky proti uklouznutí. Právě hladké povrchy jsou zvláště pro seniory a invalidy v koupelnách velkých rizikem. Věříme, že v tomto bytečku budou staří manželé spokojení.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]