Svépomocí vyrobené vrstvené květináče skvěle oživí vaši zahradu

Vrstvené květináče a pyramidy jsou ideální řešení malých zahrad, teras či balkonů. Umožňují i na malém prostoru pěstovat kytky, bylinky, ovoce nebo zeleninu. Vyrobit je můžete prakticky z čehokoli. Ať už běžných květináčů, truhlíků, šuplíků, vysloužilých pneumatik.

Recyklace dřeva

Použít můžete dřevěný škopek, ale i cokoliv jiného, jako jsou bedýnky na ovoce a zeleninu či palety. Stačí jen vrstvit a skládat na sebe. Takový vrstvený květináč umožňuje pěstovat více rozmanitých rostlinek a vypadá velmi zajímavě.

Šuplíky

Rušíte starý psací stůl nebo jiný kus nábytku? Pak jej využijte k vytvoření zahradní dekorace a pro pěstování rostlin. Hodí se jak na zahradu, terasu i balkon. Můžete použít klidně celý kus nábytku a šuplíky jen otevřít do určité úrovně. Nebo využít pouze šuplíky a vyskládat je na sebe.

Lavory a kyblíky

Zjistili jste při úklidu zahradního domečku, že máte spoustu různých nádob, které tam leží již nějakou dobu nevyužité? Pak hurá do tvoření. Můžete jim ponechat původní podobu nebo si vyhrát i s barvami a nádoby barevně ozdobit.

Dřevěný stupňovaný květináč

Tento typ květináče je určen pro zručnější kutily, případně lze koupit i hotový výrobek, kde lze kytky umístit v různých úrovních.

Sukulenty na tácku

I servírovací tácek lze využít pro pěstování sukulentů či drobnějších kytek. Tácek buď najdete u sebe v kuchyni, vyrobíte si jej nebo koupíte.

Vysloužilé pneumatiky

Pneumatiky umožňují vytváření úžasných dekorací. Vyrobit si z nich můžete sedací taburety, stoleček, prolézačky pro děti, zahradní jezírko nebo je použít namísto květináčů. Takto vrstvené a natřené barvou vypadají skvěle.

Věž z květináčů

Ideální je, když máte květináče stejného materiálu i barvy v různých velikostech. Ale není to podmínkou. Mnohdy je rozdílnost barev i materiálu vítaná a dáte vzniknout originální květináčové věži.

Fotografie: Amazinginteriordesign