Škůdce si do domácnosti můžete přinést i s nákupem z obchodu. Zejména tito vás dokáží pořádně potrápit

Fotografie: Pixabay

V domě i na zahradě se běžně setkáváme s mnoha škůdci. Většinou jsme zvyklí, že se k nám nastěhují z venku. Může se ale také snad, že si mnohé z nich přineseme domů spolu s nákupem z obchodu. Kteří jsou tedy ti, co si je můžeme donést domů z obchodu?

Asi se budete divit, ale donést domů si můžeme:

  • potravinové moly
  • štěnice
  • šatní moly

Potravinové moly si můžete donést z obchodu

Potravinoví moli se zabydlují ve spíži či skříni s otevřenými potravinami. Donést si je můžeme zejména z obchodu s potravinami, jak už napovídá jejich název. Moli se netýkají jen venkovních prostor a šatních skříní. I doma mohou udělat pěknou neplechu. Nejraději mají potraviny jako jsou mouka, obiloviny, jakákoli zrna, nebo třeba ořechy, ve kterých je můžeme najít jak doma, tak i v obchodech.

Potraviny, ve kterých najdete tyto tvory již není dobré konzumovat. Potravinoví moli totiž kontaminují potraviny. Za prvé byste konzumovali potraviny i s exkrementy a za druhé pokrývají potraviny pavučinkami, také podporují množení bakterií a podporují různé alergie. Proto, pokud si donesete takové potraviny domů, vyhoďte je, prospěšné Vám rozhodně nebudou.

Domácí štěnice

Domácí štěnice se živí naší krví. Nejčastěji je najdeme v ložnici kolem postele, najít je můžeme ale i v regálech, zásuvkách, ve skříních s oblečením a jiných místech. Nejčastěji se projevují červenými skvrnami po celém těle, ty se tvoří v místě, kde se štěnice do člověka zakousla. Bojovat proti nim není vůbec nic jednoduchého.

Domácí boj proti proti těmto škůdcům velmi často selhává. Proto je nejlepším řešením zainvestovat a nechat likvidaci provést odborníka. Tyto štěnice mohou být doneseny z obchodů, ale také se mohou přistěhovat od sousedů či si je můžeme donést z různých domácností.

Fotografie: Pixabay

Šatní moli

Mnozí lidé žijí v domnění, že šatní moli žijí v zatuchlých nevětraných skříních s nepoužívaným oblečením. Opak je ale pravdou, najít je můžeme i v obchodě s různými oděvy. Nejpravděpodobnější je, že se jedná o oblečení, které bylo dlouho ve skladu. Tito moli se nezabydlují pouze v přírodních materiálech.

Najít je můžeme stejně dobře i v těch umělých. Jsou velmi malého vzrůstu a je velmi obtížné si jich všimnout. Oblečení napadené šatními moly Vám snadno zachrání sušená levandule, kterou stačí vložit do skříně. Tím je odpudíte.