Vyžeňte všudypřítomné octomilky z vaší domácnosti jednou provždy. Jednoduché pasti opravdu fungují

Fotografie: Depositphotos

Malé mušky octomilky jsou součástí mnoha domácností – k nemilosti pánů domu. Zjistěte, jak se jich zbavit jednou provždy.

Zbavování octomilek se v mnoha ohledech neliší od zbavování se mravenců nebo komárů a dalších podobných škůdců. Mnohdy to s nimi však není tak jednoduché jako s komáry. Jak tedy na ně? Čím začít, pokud se jich chcete zbavit? Nejprve zkuste úplně obyčejný a staromódní úklid. Protože mušky nesnášejí čisté povrchy.

Pokud úklid nepomůže

Uklidili jste, vše je vydesinfikované, lesknoucí a čisté a stále se octomilek nemůžete zbavit? Opravdu jste uklidili poctivě? Máte vyčištěné odtoky dřezu od zbytků jídla? Pokud ano, pak budete muset nasadit těžší kalibr. Nebojte, existuje několik způsobů, jak se mušek zbavit. Prvním krokem po úklidu by mělo být vyhození staršího ovoce a zeleniny. Přezrálé plody nebo dokonce nahnilé kusy ovoce mohou mušky vábit. Je pravděpodobné, že na jejich povrch samice mušek nakladou vajíčka.

Fotografie: Freepik

Dalším bojovníkem proti octomilkám je jablečný ocet. Naplňte misku nebo sklenici tímto octem a následně nádobu přikryjte igelitovou fólii. Aby dobře těsnila, překryjte okraje gumičkou. Poté do fólie udělejte dírky. Mušky naláká příjemná vůně octa a dostanou se dovnitř. Ven se však již neprobojují a pravděpodobně se v nádobě utopí. Pokud samotný ocet nepomáhá, zkuste ho smíchat se saponátem na nádobí. Pak se do tekutiny zaručeně ponoří a nebude úniku.

Vyzkoušet můžete pivo nebo víno

Zbylo vám v láhvi trochu vína nebo piva? Nevylívejte ho, využijte ho jako past na mušky. Zatuchlý a zvětralý nápoj je přiláká a úzké hrdlo láhve působí jako přirozená bariéra, která je udrží v pasti. Pokud chcete dát raději přednost chemii nebo vám domácí prostředky nefungují, zkuste se podívat v drogerii, kde prodávají různé produkty, které odstraňují octomilky a další hmyz.

Fotografie: Freepik

Také se vám zdá, že se mušky vždy objeví zničehonic? Pravdou je, že jsou přitahované k fermentaci ovoce a zeleniny. Octomilky pak kladou vajíčka na povrch nebo dovnitř přezrálého či hnijícího ovoce. A může jich být opravdu mnoho, protože jedna octomilka může naklást až 500 vajec najednou. Proto je důležité se jich zbavit opravdu důkladně do poslední mušky .

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]