Inspirace na praktické úložné prostory do malých interiérů

Někdo bydlí v malém bytě či domě proto, že zkrátka nemá jinou možnost. Jiný si takové bydlení zvolil sám, protože přináší sebou i mnoho výhod, jako je úspora za bydlení a vytápění, ale i rychlejší úklid a určitě by se dalo najít spoustu dalších výhod. Mezi nevýhody může patřit málo úložného místa, ovšem i to lze šikovně vyřešit. Pojďme se dnes společně podívat na chytré triky, které zároveň vypadají i skvěle.

Oddělovač prostoru

Díky policovému systému můžete získat nejen více úložného místa, ale i soukromí. Jednoduše a rychle tak oddělíte od sebe různé zóny – třeba obývací část od ložnice či předsíně.

Sklápěcí stůl a umění v jednom

Nemáte-li dostatek místa v kuchyni či obývacím pokoji, můžete umístění stolu vyřešit vyklápěcí verzí. Aby však stůl nepůsobil nevzhledně, stačí jej ze spodní strany patřičně ozdobit, takže nebude působit jako sklápěcí stůl, ale umění.

Pódium

Pódium je ideální do interiérů, které nedisponují vysokými stropy a loftové patro nepřipadá v úvahu. Také jej uvítají ti, co nechtějí z jakýchkoli důvodů šplhat do výšin po žebříku. Tři schůdky nejsou taková hrůza a navíc mohou ještě posloužit i jako šuplíky.

Využijte veškeré volné prostory

Využijte místo kolem dveří a nad dveřmi, kde lze nechat na míru zhotovit policový systém. Nepodceňujte každou škvírku. I úzký prostor mezi kuchyňskými skřínkami nebo mezi vanou a toaletou je možné vyplnit úzkou pojezdovou poličkou.

Kapsáře

Kapsáře nejsou žádnou horkou novinkou. Šily a používaly je už naše babičky a prababičky. Umístit se dají kamkoliv a jejich využití je rovněž pestré. Ať už v ložnici, kde není místo pro noční stoleček, v obýváku na ovládače, časopisy a jiné potřeby, které chcete mít po ruce, v předsíni na přezůvky, v kuchyni či koupelně. Buď si je můžete vyrobit sami nebo koupit. Existuje pestrý výběr materiálů, barev, vzorů, velikostí.

Magnetické kořenky a poličky

Do kuchyně, kde je jen málo místa, se vám mohou hodit magnetické kořenky nebo držáky na kuchyňské náčiní. Existují i magnetické poličky a různé organizéry.

Chytrý nábytek

V neposlední řadě je moudrým řešením tzv. chytrý nábytek, který lze použít na několik způsobů. Může to být taburet s úložným prostorem, postel se šuplíky nebo poličkami ve spodní části, skládací/modulový nábytek, který přizpůsobíte dané situaci.

Fotografie: Homebnc, Amazinginteriordesign