Inteligentní skleněné stěny v interiéru nejsou jen luxusní, ale i velmi praktické

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit v interiéru krásné efekty a díky použití skla získáte nejen zajímavou dekoraci, ale i praktické řešení. Skleněná stěna jako rozdělovač místností umožňuje, aby světlo prosvítalo do obou místností. Zároveň však slouží jako praktická a funkční pomůcka, pro rozdělení zón.

Budoucnost do našich domovů bude přinášet stále více inteligentních chladniček, vysavačů a hlasem ovládaných přístrojů. Ačkoliv tyto chytré přístroje vypadají i na pohled poutavě, nic se nevyrovná něčemu tak důmyslnému, chytrému a elegantnímu, jako je využití skla.

Pokud použijete inteligentní sklo, změníte ho pouhým dotykem z průhledného na matné. Tudíž se nemusíte obávat o soukromí, je-li například ložnice oddělená od obývací části skleněnou stěnou. Proto můžete vídat i koupelnu v ložnici, kde na první pohled vidíte dovnitř. Přejete-li si to změnit a dopřát si soukromí, stačí jediný dotyk.

Chcete-li zachovat přirozené světlo například v kuchyni, můžete ponechat sklo průhledným. Jestliže se však situace změní po příchodů hostů a zatoužíte po větším klidu u přípravy pokrmů, jednoduše změníte přepážku z průhledné na matnou.

Otevřené a propojené prostory jsou velmi moderní a žádané, a to nejen kvůli možnosti dostat do interiéru více světla, ale také pro moderní vzhled a vzdušnost. Nicméně každý občas zatouží po soukromí a někdy si to i samotná situace vyžaduje. Se skleněnou přepážkou, kterou lze změnit na matnou a neprůhlednou, může být práce nerušená a koncentrovaná a jakýkoli nepořádek, který se vyskytuje v kuchyni během přípravy jídla, nebude rušit zážitek a pohodlí během jídla na druhé straně přepážky. Uklidíte si po jídle a nepořádek vás nebude nijak iritovat.

Zároveň se jedná o chytré řešením, pokud jde o využití přirozeného světla v domácnosti. Sklo může působit jako štít mezi kuchyní a jídelnou, ale světlo může stále proudit do obou místností. Když však potřebujete, máte možnost vytvořit trochu více soukromí. Tímto způsobem se můžete také zcela vyhnout záclonám nebo roletám, které mohou narušovat atmosféru a vzhled místnosti. Tato skla lze použít například i na stěnu s dveřmi, vedoucí do zahrady. Můžete se kochat úžasným výhledem, ale v případě potřeby skla zmatnit, ať si nepřipadáte jako ve výkladní skříni.

Obrázky: privalite, homedit, contemporist