Slimákům v zahradě utne tipec důmyslná past. Mléko na ně působí jako magnet

Fotografie: Depositphotos

Zažíváte problém se slimáky na vaší zahradě? Slimáci jsou nejen nevítaní škůdci, ale také poškozují rostliny a květiny.

Slimáci jsou velmi obtěžující škůdci, kteří se na zahradě objevují často. Jsou nejaktivnější v noci a ráno. Útočí na různé rostliny, květiny a zeleninu. Pokud vás zajímá, jak se jich zbavit, níže odhalíme, jak si na ně připravit efektivní past. Domácí past na slimáky můžete vyrobit velmi jednoduchým způsobem. Kromě toho vám to potrvá jen pár minut. Díky ní se těchto škůdců zbavíte. Stojí za zmínku, že nemusíte používat žádné chemické látky.

Jak past připravit?

Slimáci okousávají listy a stonky rostlin a pomalu je vedou k jejich záhubě. Ukázalo se, že se jich můžete zbavit velmi jednoduchým způsobem. Chcete-li vytvořit past na slimáky, stačí si připravit pouze jednu prázdnou skleněnou nádobu, mléko a vodu. Do prázdné skleněné nádoby nalijte malé množství mléka a vody. Pak vykopejte malou díru v zahradě. Vložte do ní směs a pár hodin ji tu nechte stát. Směs naláká slimáky, kteří se pak utopí v tekutině.

salat
Fotografie: Pixabay

Sklenici s tekutinou si nejlépe připravte večer a nechte ji na zahradě přes noc. Slimáci rostliny nejčastěji napadají v tuto dobu. Tímto způsobem si budete jisti, že většinu aktivních škůdců chytíte. Můžete k tomu použít jakékoli plastové nebo skleněné nádoby. Někteří používají pet lahve na vodu nebo kartony mléka, do nichž nalijí připravenou směs. Nakonec pasti umístí vedle rostlin.

Jiné varianty

Můžete také připravit past na základě droždí a vody. Stačí skombinovat ingredience dohromady a poté je jen nalít do prázdné lahve nebo nádoby. Někteří navíc používají sladké sycené nápoje, např. colu. Ukázalo se totiž, že takové výrobky slimáky lákají také. Stojí za to vědět, že slimáci nemají rádi vůni několika užitečných bylin. Mezi nimi je majoránka, heřmánek, šalvěj a tymián.

Plastové příbory jako pravá ruka zahradníků: Pomáhají rostlinám a zastrašují škůdce

slimáky na jahode
Fotografie: Pixabay

Doporučujeme je tedy vysadit do vaší zahrady. Určitě odstraší spoustu slimáků. Někteří zahradníci rozsypávají kolem rostlin, jež byly napadeny, písek s popelem. Fungují zde i piliny, štěrk nebo skořápky vajec. Tito škůdci nemají rádi hrubý povrch. Je pro ně překážkou, kterou neprojdou. Kromě toho můžete na zahradě nechat vydlabané poloviny grapefruitu. Tyto plody jsou pro slimáky velkou návnadou, a jakmile jich zde na nich bude větší množství, můžete je hromadně zlikvidovat.

Zdroj: Moje Gotowanie

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]