Smíchejte mýdlovou vodu se silikonem a výsledkem bude originální vlastnoručně vyrobená dekorace

Máte rádi vlastnoručně vyrobené dekorace? Pokud ano, jistě víte, že je obtížné v obchodě najít tu správnou hmotu, kterou právě potřebujeme. V tom případě je mnohem lepší vzít věci do vlastních rukou a vyrobit si ji pěkně po domácku. Naštěstí nejde o nic složitého a zvládne to každý.

Vytvořte si originální doplněk do bytu i na zahradu

Připravte si plastovou nádobku, vodu, prostředek na mytí nádobí a mýdlo. Dále náplň do silikonové pistole a také lístky a květiny jako dekorativní prvek. Postup je jednoduchý. Nejprve do plastové nádobky nalejte vodu. Přidejte tekuté mýdlo. Měla by vám vzniknout koncentrovaná směs. Nyní vymačkejte silikon do mýdlové směsi.

  • namočte si ruce do mýdlové vody
  • ze silikonu utvořte jednu velkou kouli
  • zpracujte ho stejně jako byste pracovali s modelínou

Jak vyrobit dekorativní prvek

Oddělte malý kus silikonu. Umačkejte z něj placku a plochou stranou ho „nalepte“ na vybraný list či květinu. Dejte si pozor, abyste silikonem skutečně zcela vyplnili vybraný dekorativní prvek.

Nalepte ho na rostlinu tak, aby se do něj otiskla. Na silikon dejte kapesník a nechte ho pomalu zasychat. Na druhou stranu rostliny rovněž dejte silikon a opakujte postup. Nezapomeňte vše řádně přitlačit na své místo a otisknout rostlinu do hmoty.

S tvary silikonu můžete experimentovat dle libosti

Nejlepší je, pokud silikon začnete nalepovat na prvek od prostředku. Přitlačte uprostřed a poté ho pomalu pohybem od středu ven připevněte na list. Díky tomu vytlačíte všechen přebytečný vzduch, který by vaše dílo mohl narušit.

Poté nechte silikon zaschnout a ztvrdnout. A je to. Právě jste si vytvořili originální dekorativní prvek, který můžete použít v interiéru, ale třeba i na zahradě. Tímto způsobem můžete vytvořit také například silikonové mušle a další tvary, na které si vzpomenete.

Fotografie: Rita Schlede

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]