Snadné způsoby, jak vylepšit svou kuchyň a neutratit zbytečně moc peněz

Fotografie: Pixabay

Pokud je vaše kuchyň již nějaký ten rok stará, pravděpodobně jste toho společně hodně zažili. Zkuste jí však dát novou jiskru.

Láká vás otevřený kuchyňský ostrůvek? Nebo větší plocha na práci? Zamyslete se. Možná nebude nutná úplná rekonstrukce. Kladiva prozatím nechte v šuplíku a zkuste zatím transformovat svoji kuchyň bez toho, abyste zruinovali svůj bankovní účet. Možná bude stačit jen pár drobností.

Nebaví vás bílá lednice? Proměňte ji

Jestliže vám vaše stará lednice slouží a jediné, co vás trápí je její vzhled, pak nemusíte hned kupovat novou. Bohatě postačí, pokud si koupíte jen tapetu. Lednice tak získá modernější vzhled a vaše peněženka nezapláče. Chcete, aby vaše kuchyň byla ve venkovském stylu? Ani to není nikterak složité. Zkuste koupit pozinkovaná svítidla a dvířka skříně patinujte. Možná si budete moci vytvořit i pracovní ostrůvek z týkového stolu.

Zdroj fotografie: Getty Images

Pokud dáváte přednost jiným stylům, nevadí. Můžete si vytvořit například kuchyň ve vintage stylu. Na strop si místo lustru pověste lucerničky. Tak vykročíte tím správným směrem k tomuto stylu. Nelíbí se vám dvířka vaší kuchyně? A co ty horní vyměnit za tabulky skla? Kuchyň tak bude vzdušnější. Pokud vám sklo nepřijde jako dobrý nápad, pak můžete stará dvířka natřít nějakou novou barvou.

Nebojte se míchat materiály

Nemějte strach experimentovat a míchat více materiálů a textur. Není problém natřít skříňky jemnou krémovou barvou a kontrast prostoru dodat ocelovým sporákem. K tomu přidejte klidně stůl z repasovaného dřeva. Kontrastu se opravdu nebojte. Pokud dáte před bílými skříňkami přednost tmavým, zkuste alespoň bíle vymalovat nebo vytvořte bílou stěnu z prken – palubek. Vypadá to nečekaně hezky.

Fotografie: Pixabay

Když už budete své skříňky natírat novou barvou a lednici polepovat tapetou, nezapomeňte také na nové úchyty. I ty dělají opravdu mnoho. Mohou být dominantou celé kuchyně, pokud je zvolíte hravé. Nebo naopak můžete nechat vyniknout skříňky a zvolit jemné úchyty. Pokud se vašich skříněk opravdu chcete zbavit a na nové nemáte, kupte jen police. Je to moderní. Myslete však na to, že budete muset častěji uklízet, protože se na nádobí bude více prášit.

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]