Spánek ve vzduchu – závěsné postele jsou zatím v českých ložnicích výjimečný jev

Líbí se vám závěsné postele? Už jste je určitě viděli a víte, oč jde. V českých ložnicích je však uvidíte vzácně. Nicméně nejde jen o extravagantní, ale i pohodlné a zdravé spaní. Závěsné postele mohou údajně pomoci i od problémů s nespavostí. Působí jako balzám a dopomohou ke klidnějšímu spánku.

Postel je zavěšená na ocelových lankách a uchycená do stropu. Místo ocelových lanek může být řetěz, lano, ale i jiné možnosti uchycení. Na první pohled něco nezvyklého, ale jakmile si to člověk osahá, vyzkouší, nechce jinak.

Kvalita postele, roštu a matrace

Aby bylo takové spaní opravdu zdravé, je klíčová bezpochyby postel, kvalitní rošt a matrace. To, že je postel zavěšená a pohupuje se, je pouze vedlejší produkt. Klíčem ke zdravému spánku jsou tyto tři body – postel s bytelnou konstrukcí, rošt, matrace. Postel si musí zachovat svůj tvar a neprohýbat se. Závěsná postel je vhodná pro každodenní spánek a pohybový aparát nijak netrpí.

Dokonce se nabízí možnost vybírat postele z různých materiálů, tvarů a celkově si pohrát s designem postele i celé ložnice. Mimo klasického lůžka, jsou na trhu i kruhové postele. Pokud si chcete závěsný systém užít pouze pro relaxaci, lze volit závěsná vajíčka, křesla, sítě a pohovky s měkkou matrací. Pro každodenní spaní je však důležité, aby materiál držel svůj tvar a požadavky na rošt a matraci se neliší od klasického spaní.

Uklidňující houpání

Malé děti milují pohupování, které je dokáže utišit a uklidnit. Stejně tak houpání působí na dospělé. Mnoho dospělých si rádo sedne na zahradní houpačku anebo si pořídí domů houpací křeslo. Již starověcí Řekové využívali závěsných křesel a postelí s vysokou hojností. Dobře věděli, proč tak činí. Houpání z jedné strany na druhou působí příznivě na psychiku, a tak může být závěsná postel řešením pro ty, co mají problém s usínáním.

Obrázek: imagicasa.be