Špičkové způsoby, díky nimž bude nepříjemný zápach z odpadu minulostí. Vše téměř bez námahy

Fotografie: Depositphotos

Dřez je důležitou součástí každé domácnosti, o kterou je třeba řádně pečovat. Může se ale stát, že dřez začne zapáchat. Nelibé vůně se ale dá snadno zbavit.

Když se začíná s úklidem kuchyně, nejčastěji se zaměřujeme na mastné a viditelné nečistoty a špínu. Bohužel však někdy převládá mylná domněnka, že věci, které se zdají být čisté, ve skutečnosti čisté nejsou. Takové věci často prozradí jejich pach  vůně. Jedno z míst, odkud nepříjemný zápach často vychází, je právě dřez. Ačkoliv nemusí být nutně ucpaný, může začít zapáchat odrazuje od pobytu v kuchyni. Existuje ale pár způsobů, jak se zápachu rychle a účinně zbavit.

Domácí prostředky, které pomohou při zápachu

Za zápach, který z dřezu vychází, si často můžeme sami. Například při mytí nádobí se do potrubí a do sifonu dostávají zbytky jídel, které hnijí, a stávají se ideálním prostředním pro spoustu škodlivých bakterií. Právě z tohoto důvodu se začne dostávat zápach ze dřezu ven, a často zamoří celou kuchyni. Existuje však řešení, kterým mohou být obyčejné prostředky, které má každý ve své domácnosti.

Prvním a nejjednodušším řešením je nalít do potrubí větší množství vařící vody. Vařící voda pomůže rozpustit špínu a mastné usazeniny, které se v potrubí nacházejí, a zároveň zabije všechny špatné nahromaděné bakterie. Dalším řešením je jedlá soda, což je univerzální domácí prostředek. Trochu jedlé sody stačí nasypat do odpadu, zalít horkou vodou, a tím pomůže vydezinfikovat vnitřek sifonu. Posledním skvělým řešením je stolní ocet, což je dobrý pomocník v domácnosti. Stačí nalít sklenici octa do odtoku. Ocet rozpustí špínu v potrubí a sifonu, a zbavíte se tak zápachu.

Odpojte dřez a vyčistěte vnitřek

Nepříjemný zápach ve dřezu způsobují právě ty zbytky jídla, které se dostanou do potrubí, usazují se zůstávají tam. Abyste se zbavili zápachu a snížili riziko ucpání dřezu, je třeba čas od času dřez odpojit, a aplikovat žíraviny, aby se dřez kompletně vyčistil. Můžete sáhnout po klasických chemických přípravcích, ale pokud dbáte na životní prostředí, můžete si připravit vlastní domácí prostředek na vyčištění potrubí dřezu.

Fotografie: Pixabay

Na výrobu domácího prostředku budete potřebovat 2 balení jedlé sody a litr lihového octa. Začnete tím, že do odtoku nasypete obě balení jedlé sody, a zalijete octem. Směs začne ihned intenzivně pěnit a rozpouštět organické nečistoty, které jsou v potrubí nahromaděné a usazené. Nechte ji působit asi 30 minut, poté potrubí vypláchněte velkým množstvím vody, abyste měli jistotu, že zbytky odstraníte.

Zdroj: Porady Interia