Špína v záchodě má své zaručené přemožitele. Tablety do myčky s ní udělají rychlý proces

Fotografie: Depositphotos

Tablety do myčky jsou zcela univerzálním prostředkem k čištění a mytí. Používají se nejen na nádobí, ale i na troubu, při čištění záchodové mísy a v koupelně.

Toaleta a koupelna potřebují v rámci kvalitní hygieny pravidelné a dokonalé mytí. Práce to příliš oblíbená není, avšak je nezbytná. Tyto prostory jsou vlastně z celého bytu nejvíce znečištěné. Nacházejí se tu mnohé viry a bakterie, které se zde vesele množí. A tomu musíte zabránit, abyste předešli bakteriálním a virovým onemocněním. Mycích prostředků k tomuto účelu je na trhu jistě dostatek, ale jednak jsou dost drahé, jednak mnohdy nesplní svůj účel. Pojďte zkusit něco, co zaručeně funguje a hodně vám to usnadní práci.

V hlavní roli tablety do myčky

Usazeniny v záchodové míse, ucpání odtoku, zápach, znečištěné prkénko zespodu – to jsou nejčastější problémy s hygienou WC. Tomu všemu můžete buď předejít, anebo problém napravit, když použijete tablety do myčky. Ty totiž obsahují dávky čisticích chemikálií (v běžných tabletách), díky nimž je možné zbavit se mastnoty, zaschlých zbytků a dalších nečistot. Tablety obsahují změkčovadla vody, bělidla i enzymy, uvádí se na webu Genialne. Jestliže je jejich účinek dostatečně silný na špinavé nádobí, vězte, že poslouží i v koupelně a na WC.

A budete-li v domácnosti používat multifunkční tablety 4v1, které kromě soli a leštidla obsahují také dezinfekční prostředky, bude veškerá hygiena dokonalá. Využít můžete i Eco tablety do myčky. Ty se od běžných tablet liší především svým složením. Neobsahují žádné fosfáty či chlór, a díky tomu šetří životní prostředí. Jsou vyrobeny převážně z přírodních látek, minerálů a aktivních enzymů. Fungují i při nižších teplotách, sdělují na webu MamaDu. Jsou biologicky odbouratelné a šetrné k čističkám odpadních vod. Nevýhodou může být jejich vyšší cena.

Mohou ucpat potrubí nebo zničit čerpadla: Do záchodu určitě nepatří ani papírové utěrky nebo náplasti

Jak dokonale vyčistit toaletu

Nejprve záchod dobře spláchněte, aby v něm nebyly zbytky toaletního papíru apod. Pak vhoďte jednu nebo dvě tablety, nechte rozpustit a ponechte takto alespoň hodinu. Kartáčem určeným do WC mísy potom celou toaletu vzniklým roztokem vydrhněte (používejte rukavice). Ještě nesplachujte – voda s rozpuštěnými tabletami bude působit po celé míse. Následně ještě jednou použijte kartáč a nakonec záchod spláchněte. Bude čistý, lesklý a voňavý. Toaletu i nádržku na vodu můžete vyčistit pomocí octa, jak jsme na BydlímeÚtulně již psali.

A nejen, že tablety do myčky dokáží WC mísu vyčistit. Jejich účinek je často i dostatečně silný na to, aby dokázaly pročistit i mírně ucpaný odpad. Zjistíte-li, že odpad z toalety zapáchá a odtéká jen zvolna, jedná se o částečné ucpání. Vhoďte do odpadu 1–2 tablety do myčky a zalijte horkou vodou. Nechte působit přes noc. Také můžete tablety nejprve v troše horké vody rozpustit a pak do mísy nalít. Jestliže je ovšem odpad ucpaný zcela, tento fígl vám nepomůže.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*