Spojení původního historického domu a nové přístavby kombinuje kouzlo dědictví a moderního bydlení

Fotografie: Marie France Dumais

Krásných a zrekonstruovaných domů pocházejících z 19. století, které dokáží zajistit moderní standard bydlení této doby, je pomálu. Tím spíše, když se tento nachází jen 40 minut od Montrealu, druhého největšího města v kanadské provincii Québec.

Předchozím majitelem byl umělec, proto je dům pečlivě opravovaný, ale také prodchnutý láskou k umění a klasickým věcem a starožitnostem. Nyní může být tento krásný venkovský dům váš!

Krása z dávných dob

Dobový klenot byl získán z pozůstalosti quebeckého umělce, který zemřel v roce 2017, a přes četné rekonstrukce a moderní přístavbu si zanechal rustikální vzhled.

Přízemí dominuje prostorná venkovská kuchyně, která zasahuje do obývacího pokoje a navazuje také na jídelnu. Z obývacího pokoje je to jen několik kroků do baru.

Prostoru dominuje výrazná freska autora Texe Lecora, který byl původním majitelem této rezidence. Celý obrovský prostor zdobí dřevěné trámy a krokve, dřevo je v interiéru spolu s kamenem v tomto domě dominantní.

Dostatek světla a hřejivé teplo

Co činí tuto rezidenci mimořádnou? Kromě celkového vzhledu, stavu nemovitosti a okolního prostředí a pozemku o velikosti přes 36 000 m² také vnitřní uspořádání s velkým počtem oken, která zajišťují přístup velkého množství denního světla.

Světlo jde ruku v ruce s hřejivým teplem domova. To je zajištěno v hlavní místnosti pomocí staromódních kamen na dřevo. Krb se nachází také v jedné z šesti ložnic, které nabízí pohodlí svým obyvatelům a jejich hostům. K dispozici všem je koupelna, která spíše připomíná lázně, protože u kamenné zdi se nachází dokonce krásný vodopád.

Mezipatro coby relaxační zóna nebo čtecí koutek

Cesta po schodech z obývacího pokoje vede ke třem ložnicím v patře, kde se otevírá mezipatro odkrývající střešní rámy. Právě tam je možné si vytvořit relaxační zónu nebo čtecí koutek, protože nabízí dostatek světla pro práci.

Dvě ložnice jsou obloženy dřevem, což vytváří příjemný pocit. Velká ložnice má přilehlou koupelnu a vestavěné úložné prostory. Eleganci místnostem dodává kombinace dřeva a původního kamene z 19. století.

Suterén s vlastním východem a ateliér hned vedle

V suterénu se nacházejí další tři ložnice pro hosty, jedna z nich je s krbem. Ze suterénu lze vyjít samostatných východem na zahradu. Stačí udělat jen pár kroků a dostanete se do ráje, kde vládla ruka umělce.

Ateliér je možné použít jako dílnu, má vytápění i klimatizaci a jen láká další umělce pokračovat v díle malíře, animátora, humoristy a zpěváka Texe Lecora. Nemovitost se nabízí aktuálně za 649 tisíc dolarů.