Stará dřevěná chata zaujme svou architekturou i polohou hned u jezera

Dřevostavby jsou sice dnes hitem, ale nikdy nedosáhnou krásy, jakou může nabídnout třeba tato stylová dřevěná chata. Čím se od moderních staveb liší? Odpověď je jednoduchá. Je to tím, že byla postavena již v roce 1939. A pokud si myslíte, že taková nemovitost už musí být nutně jenom ruina, tak vás vyvedeme z omylu.

Krásná stavba se zápražím

Už na první pohled je vidět, že tato dřevěná chata má původ v minulosti. Zcela jasně to charakterizuje především to, jak vypadá, jak využívá systému jednotlivých trámů, nebo i to, že je její součástí také zápraží. To je využíváno především při hezkých teplých dnech, kdy se zde stačí posadit jenom tak do křesla a užívat si příjemné relaxace.

Dřevo najdeme i uvnitř

Tato dřevěná chata není ze dřeva jenom vyrobena. Je z tohoto materiálu i zařízena. Pokud pomineme kovové prvky na schodišti, které zde slouží hlavně pro bezpečnost, tak tento přírodní materiál uvidíte naprosto všude. A až na pár jiných prvků jsou všechny laděny do přírodního odstínu, aby korespondovaly s nádechem barvy stěn a také střechy.

Stylové vybavení

Je zařízena opravdu stylově. Kdo by čekal, že půjde jenom o chatičku na přespání, toho pochopitelně vyvedeme z omylu. Dřevěná chata totiž působí opravdu luxusním dojmem. Ten jí dodává několik prvků, jako je třeba výrazný kožený gauč, dále zde nechybí také stylové piano a zapomínat nesmíme ani na starožitné hodiny, nebo řadu starožitného nábytku. Právě ten se k celkové charakteristice stavby hodí více než cokoliv jiného.

Myslí se i na praktičnost

Je jasné, že kdo zde chce bydlet delší dobu, toho bude zajímat také celková praktičnost této nemovitosti. O tu rozhodně nemusí mít strach, jelikož i ta je téměř zajištěna. Příkladem je plně vybavená kuchyně s potřebnými spotřebiči, velká koupelna kde nechybí ani prostorná vana, nebo samozřejmě místo v podobě soukromých pokojů na spaní.

Fotografie: Remax Québec

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]