Umístění vůně na WC je klíčem k maximální efektivitě. Vše se odvíjí od vodních proudů

Fotografie: Depositphotos

Většina úkonů v domácnosti je pro člověka zvykem. Někdy se však ukáže, že je vše jinak. Například jste dost možná celý život dávali vonné kuličky do toaletní mísy nesprávně.

Někdy jsou věci na první pohled jasné, ale nakonec se ukáže, že je to celé jinak. Vůně do WC patří k běžné výbavě mnoha českých domácností. Pyšní se nejen krásným aroma, ale i dezinfekčními vlastnosti, což je přímo ideální kombinace. V záchodové míse se totiž vyskytují bakterie, které se dokážou množit rychlostí blesku. Pokud byste údržbu toalety jen jedinkrát zanedbali, riskovali byste zdraví celé rodiny.

Není to věda, ale chytrá věc

Zavěsit vonicí gel nebo kuličky do záchodové mísy správným způsobem není nikterak těžké a zabere to jen několik sekund. Jen si musíte dávat pozor, abyste nepřišli do přímého kontaktu s náplní, přece jen se jedná o silnou chemickou látku. Háček je v tom, že většina lidí to dělá špatně. Myslí si, že postačí rozevřít plastový držák a umístit ho přes vnější okraj mísy. Tento způsob je však neefektivní. Když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že je to i docela nepraktické a nehygienické.

Jděte na to od lesa

Znalí lidé zavěšují vůni do WC na místo, kde je nejsilnější průtok vody, jedině tak kuličky uvolní větší množství dezinfekční látky. Jenomže občas to v některé toaletě nejde a je nutné produkt umístit dále od průtoku, což je chyba. Závěsný WC gel je opravdu potřeba aplikovat pod nejsilnější proud vody, dokonce se o tom dočtete i na obalu výrobce.

@fitmein #dc #dlaciebie #lifehacks #polska #poland?? #panidomu #porady #mamanatiktoku ♬ SIEDEM – Team X & Monika Kociołek & Natsu & Patrycja Mołczanow & Julia Żugaj & Sheo & Cezary Nykiel & Karol Pieszko & Leksiu

Vše bude hotovo během chviličky

Skoncujte tedy s chybným zaběhnutým postupem a umístěte WC kuličky tak, jak to má skutečně být. Vezměte je pevně do ruky a nasuňte je z vnitřní strany záchodové mísy. Jen tak splní produkt svůj účel, pro nejž byl stvořen. A navíc vám tak nebude nikde překážet. Podělte se o tento trik s příbuznými a kamarády, protože i oni dost možná tento produkt používají nesprávně.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]