Správný výběr přehozu postele k záclonám dotvoří příjemnou atmosféru ložnice

Fotografie: Freepik

Závěsy a přehozy vytvářejí útulnou a hřejivou atmosféru v každé místnosti. Jak byste ale měli textil vybírat tak, aby se k sobě dokonale hodil a nepůsobil rušivě? Představujeme vám naše doporučení pro správnou kombinaci a pár jednoduchých tipů, kterých byste se měli při výběru držet. Nejde o nic záhadného, ani složitého.

V jednoduchosti je krása

Nejjednodušší kombinace, kterou můžete doma vytvořit, je použití naprosto stejné látky na závěsy i přehozy. Tento přístup je vhodný zejména v případě, že chcete vytvořit klasický vzhled, styl Provence apod. Anebo v případě, že máte k dispozici velký prostor, který to vizuálně sjednotí. Pro domovy v moderním stylu to příliš vhodné není.

Fotografie: Freepik

Jednoduchosti ale můžete dosáhnout nejen stejnou látkou, ale také stejným barevným schématem. Harmonická kombinace může být vytvořena tím, že se látka použije na závěsy a ve stejné barvě také na přehozy. Může být o tón světlejší nebo tmavší.

Design v ložnici můžete doplnit ještě polštáři nebo běhounem ze stejného materiálu, ze kterého jsou závěsy. Stejně můžete postupovat i v případě vzorku, který může být podobný na obou produktech, a to bez ohledu na jejich barvu.

Fotografie: Freepik

Jeden výrazný bod

Podstatou této techniky je, že 10 % místnosti obsahuje jasný bod, který přitahuje pozornost. Pokud tím bude přehoz, závěsy by měly být v neutrální tlumené barvě. Pokud budou záclony hlavním bodem, přehoz by neměl být výrazný. Zvolit můžete i souboj protikladů, kdy každý prvek bude stát sám za sebe. Závěsy a přehozy tak nebudu souhlasit barvou, ani vzorem.

Chcete-li vytvořit harmonický interiér, ve kterém jsou textilní prvky umístěny na různých stranách barevného spektra, předem si vše naplánujte a pečlivě vybírejte nábytek a povrchové úpravy. Zajisté nechcete, aby pokoj vypadal, že ho dával dohromady šílenec, anebo že jste dali k sobě jednoduše to, co vám zbylo nebo bylo ve slevě. To příjemně působit nebude.