Dívka dostala kreativní nápad na unikátní podlahu. Záběry jejího díla viděly stovky tisíc lidí

Fotografie: 01x07x2022000 / Public domain

Podlaha z mincí je mimořádný nápad. Nalepení těchto „měďáků“ dalo zcela jistě hodně práce, ale cena podlahové krytiny je ve výsledku až směšně nízká.

Americká dívka Tonya vzala 150 dolarů a v bance je vyměnila za 15 tisíc jednocentových měděných mincí. Dostala totiž unikátní nápad, jak tyto mince využít alternativním způsobem. Rozhodla se, že z nich vyrobí novou podlahu. Ušetří za krytinu v hodnotě několika tisíc, když použije materiál jen v ceně necelých dvou stovek. Žena si předem spočítala, že bude potřebovat něco mezi 13–15 tisíci mincí, uvádí web Newly. Rozhodla se pro klikatý až diamantový vzor. A chtěla ho provést tak, aby konečný vzhled působil, jako by to byly měděné dlaždice.

Příprava a lepení mincí

Aby mohla Tonya vyskládat vzor, který už měla v hlavě, bylo nutné asi polovinu mincí nechat zašlých a zbytek žena pečlivě vyčistila a vyleštila. Potřebovala totiž, aby vzor byl dvoubarevný. I když věděla, že to bude mravenčí práce, náročná na trpělivost, čas a také přesnost, nemínila se svého nápadu vzdát. Podlahu si zaměřila, nalezla střed a zakreslila osy, které bylo nutné sledovat, píší na webu Today. Uprostřed podlahy vyskládala základní vzor, a když byla spokojená, přilepila ho. A tak postupovala trpělivě dál, minci za mincí, od středu šikmo k rohům.

Nutno zmínit, že všechny mince jsou umístěny tak, že tvář prezidenta Lincolna směřuje stále stejným směrem. Posléze Tonyu napadlo, že okrajový vzor by se měl od toho středového lišit, čímž si samozřejmě práci ještě ztížila. Poté, co Tonya všechny mince přilepila k podlaze, utěsnila spáry a mince na podlaze ještě zafixovala syntetickou pryskyřicí.

Nápaditý muž si postavil bunkrovou chatu, která má sloužit i jako penzion. Je kompletně vybavená

Podlaha z mincí – efektní i efektivní dílo

Vytvoření podlahy z mincí je zajisté zajímavý kreativní způsob, jak podlahovou krytinu pojmout. Avšak krytina není jen efektní dekorativní prvek a nebojme se říci drobné umělecké dílo, ale jde také o záležitost vysoce efektivní. Dala sice hodně práce, ale stála zlomek toho, za co by Tonya pořídila běžnou krytinu v obchodě, sděluje web Stories. A navíc by ji musel pokládat odborník, anebo alespoň zručný domácí kutil.

Možná vás napadne myšlenka, zda v tomto případě nejde o znevažování peněz. Zřejmě nikoliv. Navíc tu z minimální hodnoty vznikla hodnota maximální. Kam až chcete ve své tvořivosti zajít, to určuje vaše vynalézavost a také vaše peněženka. A o mincích ještě i v jiném duchu. O tom, jak lze poznat pravost zlatých mincí, jsme pro vás na webu BydlímeÚtulně napsali už v minulosti.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*