Srub staví svépomocí již více jak rok a bez použití moderních technik

Toužil po tom mít srub. Využít klasické stavební firmy by bylo příliš drahé. Tak se rozhodl pro stavbu svépomocí. Ta mu už trvá jeden celý rok. Sice to ze začátku vypadalo jako nerealizovatelný nápad, ale každý další týden a další měsíc ukazoval, že je muž stále blíže svému cíli. A vše se mu nakonec povedlo.

Musel i kácet stromy

Můžete namítat, že postavit srub vlastníma rukama není zase až tak nic těžkého. Že lidé běžně staví domy svépomocí, ve volném čase. To je samozřejmě pravda. Tady ale musíme říci ještě to, že muž si sám obstarával i veškerý materiál a další potřebné věc. a jelikož na srub je třeba hlavně kvalitní dřevo, chodil muž pravidelně do lesa, kde na svou stavbu kácel stromy.

Bez moderní techniky

Dalším unikátem jeho stavby je také to, že se při ní obešel i bez jakékoliv moderní techniky. Tu dnes využívá každá větší firma a práce jí jde rychle od ruky. Muž však stavěl svůj srub tak, jako se to dělalo dříve. Tedy za využití jednoduchých nástrojů, ruční práce a jednoduchých technických řešení, které byly postaveny hlavně na využití ruční síly.

Po celý rok

Pracoval neustále, den, co den, po celý rok. Bez ohledu na to, jaké bylo venku roční období, stejně jako bez ohledu na to, jaké bylo venku počasí. Měl svůj sen, chtěl si ho splnit, a tak svůj srub stavěl den co den. Nejvíce pochopitelně zabralo opracování samotného dřeva. Dělat to ručně vyžadovalo čas, zručnost, ale také sílu. To věše jenom proto, aby mohl zachovat ony klasické postupy a metody stavby.

Začíná se to rýsovat

I když má před sebou ještě hodně práce, je třeba říci, že aktuální fáze jasně ukazuje, že se mu dílo daří. Od chvíle, kdy měl k dispozici jenom pár stromů začíná jeho srub už vypadat jako klasická stavba. Zatím tedy spíše jako hrubá stavba bez střechy, ale když už má toto, dá se očekávat, že své mimořádné dílo jistě brzy dokončí. Tento muž si zaslouží respekt.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]