Staré noviny rozhodně nevyhazujte, využít je můžete v domácnosti i na zahradě

Pokud se u vás doma nasbírala již solidní hromádka novin, pak patrně přemýšlíte, jak s nimi naložit. V podstatě existuje nepřeberné množství možností. My vám dnes prozradíme 6 způsobů, jak je dále zužitkovat.

Kreativita

Jednou z možností je využít noviny ke kreativní tvorbě. Můžete je namořit, rozmixovat na kaši a z té pak vyrábět následně papír, mističky, talířky, hrníčky. Anebo je můžete nařezat na pásky, srolovat do ruliček a použít k pletení košíků, mističek (papírový pedig). Možností, jak kreativně využít denní tisk je nespočet. Pro inspiraci vkládáme video

Lapač pachů

Víte o tom, že noviny dokáží absorbovat různé pachy? Pokud ne, pak to zkuste. Stačí je pokrčit a vložit třeba do zapáchající obuvi, kufru, batohu, na dno odpadkového koše apod.

Na vlhkost

Noviny úžasně absorbují do sebe vlhkost. Tudíž je opět můžete využít třeba k rychlejšímu vysušení vyprané obuvi, případně pokud zmoknete. Rozložené noviny na okenním parapetu rovněž absorbují vlhkost a okna se pak méně rosí. Možná s nadměrnou vlhkostí bojujete ve starém bytě, domě, na chatě. Zkuste rozložit noviny. Po čase je vyměňte za suché.

Na okna

Tento trik s leštěním oken si mnozí z vás možná ještě pamatují. Jde o oblíbený trik našich babiček. Pozor však, aby noviny nebyly z lesklého papíru. Zmuchlanými novinami tak můžete vyleštit okna, skleněné plochy v bytě i zrcadla.

Na nerez

Novinami parádně vyleštíte i nerezové povrchy. Ať už jde o dřez či jiné nerezové plochy v domácnosti. Vyleští nerez mnohem lépe, než některé utěrky.

Zahrada

Noviny využijete také na zahradě. Zvlášť bojujete-li často s plevelem. Navlhčené noviny naskládejte do několika vrstev a nahoru nasypte mulčovací kůru nebo listí. Pod touto vrstvou se plevel zaručeně udusí, zabrání to jeho dalšímu růstu. Noviny se časem rozloží.

Obrázky: pixabay