Mistr proměnil starou pneumatiku na dokonalou dekoraci do domácnosti. Stačilo mu pár korun a trocha zručnosti

Fotografie: Depositphotos

Pokud máte doma staré pneumatiky, nemusíte se jich nutně zbavovat. S trochou kreativity můžete vytvořit spoustu dekorací a věcí, které můžete využít.

Staré pneumatiky většina lidí vyhodí, a to mnohdy bohužel tam, kam nepatří – na skládku. Je také možnost je zlikvidovat ekologicky, ale za to si pár korun zaplatíte. Avšak staré a nepoužitelné pneumatiky se dají chytře recyklovat, a to tak, že si z nich můžete vytvořit spoustu originálních dekorací na zahradu či do domácnosti nebo také například můžete udělat pelíšek pro mazlíčky. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Jak vyrobit stolek z pneumatik

Pohrát si s pneumatikami a vytvořit z nich skvělé dílo nemusí být vždy extra složité. Jako například udělat ze starých pneumatik třeba venkovní nebo konferenční stolek, který se určitě nikde neztratí a vaši známí ho možná budou i obdivovat – společně s vaší šikovností. A vy ze sebe budete mít dobrý pocit. Pro výrobu stolku budete potřebovat nejlépe dvě pneumatiky, barvu čistě podle vašeho výběru, dřevěnou překližku, lepidlo na gumu a například skleněnou nebo dřevěnou desku navrch.

Začnete tím, že obě pneumatiky vyčistíte od nečistot a špíny a necháte je oschnout. Suché pneumatiky potom natřete barvou a tu necháte zaschnout. Mezitím můžete připravit překližku. Z té vyřízněte kruh o  průměru pneumatiky a až bude barva na pneumatikách zaschnutá, překližku přilepte na jednu z nich.

Můžete připevnit i kolečka, aby byl stolek pojízdný. Pneumatiku namažte lepidlem, položte na ni tu druhou a nechte zaschnout. Na závěr jen nainstalujte dřevěný nebo skleněný podklad vhodného průměru do horní části pneumatiky – a máte skvělý stolek.

Další výrobky ze starých pneumatik

Existuje velká spousta možností, jak pneumatiky využít. Stejným způsobem můžete vyrobit i nízký stolek jen o jedné pneumatice nebo pelíšek pro menšího domácího mazlíčka. V případě výroby pelíšku vám postačí jedna pneumatika, barva, překližka a polštáře nebo silná deka. Pneumatiku očistíte, natřete barvou a nainstalujete do spodu překližku. Vnitřek potom vyplníte měkkými polštáři a dekou, aby se vašemu mazlíčkovi pohodlně leželo.

Skvělou a praktickou dekorací může být také květináč z pneumatiky. Potřebujete jen očištěnou pneumatiku, můžete ji natřít barvou, našroubujete na ni podklad a můžete květiny přesadit do nového květináče. Výhodou je, že květiny budou mít i dostatečný prostor pro své kořeny. A v neposlední řadě si můžete vyrobit také židličky, houpačku nebo dokonce i zajímavou poličku. Vše závisí na fantazii, protože té se meze nekladou.

Zdroj: Ya-superpuper

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]