Jak vyšperkovat zahradní altán, ať vám kafe v něm chutná lépe?

Zahradní altán je bezva věc. V létě vás ukryje před sluníčkem a poskytne příjemné zázemí pro odpočinek. Na jaře, když ještě nejsou dny úplně teplé, skryje před větrem, který nemusí být zrovna zcela příjemný. Kryje také před deštěm, tudíž i za deštivého, ale teplého počasí si člověk může dát kafe včetně občerstvení venku namísto doma.

Vhod přijde také v okamžiku, že chceme uspořádat venkovní párty či grilování s rodinou a přáteli. Tudíž si zaslouží dostatek pozornosti a úpravu, která přispěje k útulnějšímu pocitu.

Dekorace

Patrně nejlepší dekorací jsou kytky, které hrají všemi barvami. Ty dokážou altán rozzářit a dodat ten správný šmrnc. Navíc se člověk mezi nimi cítí příjemně. Některé aromatické zahradní rostliny dokonce odpuzují hmyz, takže si pobyt na zahradě užijete bez otravných komárů.

Osvětlení

Do každého altánu patří i osvětlení. Vybrat můžete však takové, které ještě i ozdobí. Závěsné lucerničky, balónky, svíčky. Takovéto osvětlení si zruční kutilové mohou vyrobit sami, případně se dá koupit již hotové.

Sedací nábytek

Nábytek je nepostradatelnou součástí každého altánu. Vyberte takový, který bude pohodlný a vašemu altánku bude slušet.

Deky a polštářky

Někdy to opravdu hodně láká ven, ale deka přes kolena se ještě sejde. Proto nezapomínejte na polštářky a deky. Ty jsou nejen praktické, ale přispějí k zútulnění altánu. Máte-li do altánku z domu kousek, pak je stačí vždy přenést. Pokud je altánek umístěn dál od domu, pak nezapomínejte na truhlici, kde budete mít tyto poklady vždy po ruce. To je další dekorativní pomocník.

Zahradní truhla

Truhla na zahradu může být dřevěná, ale i plastová. Záleží, v jakém duchu bude altán zařízen. Zda jej pojmete moderně nebo s kapkou nostalgie. V truhlici nemusí být ukryté pouze deky a polštáře, ale i jiné věci, které chcete mít v altánu po ruce.

Obrázek: masters-mind.com