Staré pneumatiky mohou posloužit na zahradě jako originální květináče

Čas od času každému autu jeho pneumatiky doslouží a je nutné nahradit je novými. I když ty staré již nejsou vhodné na jezdění, nemusíte je hned odvážet do sběrného dvora. Zejména v případě, že máte zahrádku, chalupu či chatu, je můžete ještě znovu využít – velmi jednoduše se z nich totiž dají vytvořit nevšední a stylové zahradní dekorace, především nejrůznější květinové záhony.

Záhonky a truhlíky pro pěstování květin i bylinek

Výroba záhonků či truhlíků není vůbec obtížná. Při jejich výrobě budete potřebovat jen staré pneumatiky a ostrý nůž. Pokud jste kreativní a nechcete mít všechny truhlíky pouze v základním kulatém tvaru pneumatiky, můžete tvar pneumatiky snadno popravit, stačí na pneumatiku křídou nakreslit výslednou formu a pak podle čar pneumatiku nařezat.

Záhonky či truhlíky následně můžete rovněž nabarvit tak, aby ladily s dalšími dekoracemi na vaší zahradě. V případě barvení se doporučuje pneumatiky před nanesením barvy důkladně odmastit, například acetonem, a poté nanést barvu pomocí hustého štětce, alespoň dvě až tři vrstvy barvy.

Velkou výhodou truhlíků z pneumatik je také jejich variabilita, můžete je nejen postavit přímo na zem, ale také zavěsit na zeď či pergolu.

Zavěšené menší pneumatiky se dají použít také na balkony či terasy. Z většího množství pneumatik se dá jednoduchým způsobem vytvořit nevšední skalka, nejen s okrasnými květinami, ale také například s bylinkami.

Další zajímavé tipy

Kromě záhonků se dají staré pneumatiky na zahrádce použít také k dalším účelům, například se z nich dá vytvořit dekorativní studna. Pokud studnu dobře zaizolujete, můžete ji opravdu využít k uchování vody, například místo sudu. V případě, že ji na vodu používat nechcete, představuje skvělý prostor například pro uskladnění zahradního nářadí. V neposlední řadě se staré větší pneumatiky používají k tvorbě zahradních jezírek.

Fotografie: Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]