Starou stodolu přestavěli na útulný domov, který by jim i milionáři mohli závidět

Ne všichni touží po bydlení v moderním domě či bytě. Jsou lidé, kteří dávají přednost bydlení a životu v domech, které mají určitou historii. I když je to stodola. Pokud k nim patříte i vy, máme pro vás skvělou nabídku – stodolu s názvem Brotherton. Jde o nádhernou usedlost na anglickém venkově, která byla nedávno velmi citlivě zrekonstruována a výsledkem je bydlení jako z pohádky, které skvěle kombinuje nové a staré, tradiční a moderní.

Typický dům na anglickém venkově

Na první pohled je dům skvělou ukázkou stylu a atmosféry původních typických kamenných stodol, ale jeho interiéry poskytují útulné a pohodlné bydlení, které odpovídá požadavkům dnešního života. Dům si i po rekonstrukci uchoval své typické kamenné obvodové zdivo. Byla opravena střecha a vyměněna stará okna za taková, která korespondují s celkovým laděním venkovského domu.

Jedním ze základních požadavků přestavby bylo učinit dům prozářenější sluncem, nejen za účelem většího množství světla, ale také tepla. Ne nadarmo je Anglie známá jako země, kde šedé a deštivé dny převažují nad těmi slunečními. Proto je třeba si případného slunce co nejvíce užít. Tomu odpovídá umístění obývacího pokoje s velkými okny, které umožňují krásné výhledy do okolní krajiny, a odkud je možné vyjít ven na terasu. Další úpravou bylo umístění ložnic v patře, které také využívají mnohem více světla ze střešních oken.

Minimalismus, styl a prostor

Interiéry domu byly pojaty velmi citlivě a sofistikovaně, v moderním minimalistickém stylu, který ale skvěle ladí s celkovou atmosférou a stylem celé usedlosti. Dominantními materiály, které v interiérech najdete, jsou především dřevo, převážně jeho světlé odstíny, sklo a kov. Stěny v celém interiéru jsou bílé, což umožňuje dát vyniknout původním dřevěným trámům, které byly v interiérech ponechány a dodávají domu jeho kouzlo. Celá stavba působí velmi elegantně, prostorně a vzdušně.

Fotografie: David Stewart

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]