Recyklace ve velkém měřítku pomohla ženě zrekonstruovat starou stodolu v elegantní a útulné bydlení

Fotografie: Myotus / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Je majitelkou Starého světa Antieks. Většinu času tak tráví hledáním vzácných relikvií z dob dávno minulých. Netýká se to ovšem jen drobností, teď objevila úžasné silo.

Pro Amy Kleinwachter je stará opuštěná obilná stodola zatím nejcennějším nálezem její kariéry. Budova se nachází kousek od pozemku La Grange v Texasu. Lovkyně starožitností cítila, že právě tento objekt bude skvělým doplňkem pro její starodávné panství. Konkrétně jako penzion. Na transformaci stodoly si najala místního dodavatele Judy Kurtze a byly na ni použity prakticky jen recyklované materiály. Konečný výsledek projektu je opravdu úžasný.

Ze stodoly místo pro přespání

Stodola má asi 93 metrů čtverečních, což zahrnuje verandu, ložnici a koupenu. Jak se ukázalo, pro hosty a přátele jde o zcela ideální ubytování. Vše si totiž zachovalo naprosto okouzlující retro a rustikální styl. Na výrobu nábytku byly použity i zcela „šrotové“ materiály. Například ze starého nápisu udělala Amy krásný stůl, který teď místnosti dodává originální vzhled. Postel pochází z velmi starého domu v Texasu, ošetření odstranilo olovnatou barvu.

Každý koutek rekonstruované stodoly tak skrývá nějaké malé tajemství, drobný příběh, který pochází z nálezů majitelky. A že jich Amy při svém pátrání po starožitnostech nasbírala hodně. Některé kusy nábytku jsou třeba ze staré čekárny od zubaře. Neuvěřitelně fascinující částí domu jsou pak okna. Kromě samotného stáří totiž mají nádherné metalické závěsy. Právě skrze ně získává celý dům obrovské kouzlo, které na moc dalších místech nenajdete.

Detaily na každém místě

Hledáním, sledováním a obdivem ke všem přítomným detailům může návštěvník strávit celé hodiny. Všechny ovšem vytváří nádherný kaleidoskop osudů dalších lidí, míst a osudů. Navzdory zastaralému zjevu se stodola stala malým pohodlným útočištěm, které je radost navštívit.

Vydařený experiment na vodě: Muž si užívá interiéru plovoucího domu včetně kuchyně a obývacího prostoru

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]