Proměna stodoly z 18. století na luxusní útočiště plné rustikálních prvků, které respektují historii

Fotografie: Se svolením Unique Homestays

Tohle je jedno z míst, na jejichž návštěvu nezapomenete. Stodola byla zrekonstruována ve velkém stylu, ale zároveň si dokázala zachovat své původní historické prvky.

Historie této stodoly sahá až do 18. století a nachází se v Cotswolds v Gloucestershire, což je nemetropolitní hrabství v Anglii. Nový interiér dokonale vyvažuje neutrální barvy, přepychové zařízení a pískovcové detaily s něčím více svěžím a moderním. Majitelé pro tento projekt oslovili firmu Run For The Hills, která se celého projektu ujala, a je nutné uznat, že se jí práce povedla. Přesvědčte se sami.

Vařit v těchto kuchyních je snem každého kuchaře

Tato nemovitost se skládá ze dvou stodol, které byly spojeny do jedné. To vysvětluje fakt, že se zde nacházejí hned dvě kuchyně. To ocení především vícegenerační rodiny a také poskytují prostor, když se na místě sejdou dva kuchaři. Obě mají podobnou rustikální atmosféru protkanou originálními moderními prvky.

Fotografie: Se svolením Unique Homestays
Fotografie: Se svolením Unique Homestays

Hlavní obývací pokoj je ideální pro noční zábavu

Tento pokoj je velmi klidný prostor vybavený neutrálními tóny barev smíchanými s venkovským stylem textur. Zajímavým detailem je v tomto případě kámen okolo oken, který má připomínat původní rysy a vzhled této stodoly. Díky velkému množství gaučů a polštářů je tento obývák jako stvořený pro dlouhou filmovou noc.

Fotografie: Se svolením Unique Homestays

Jídelna je srdcem nemovitosti

Obrovský dřevěný stůl, jež byl vyroben na míru, se táhne od jednoho konce místnosti až ke druhému. Je v něm místo až pro neuvěřitelných 18 hostů.

Díky vysokým stropům působí místnost elegantně a luxusně, ale rustikální prvky tento vzhled doplňují, a zajišťují tak pocit uvolněnosti. Přímo nad jídelnou se pak nachází jedna z devíti ložnic.

Fotografie: Se svolením Unique Homestays

Každá z ložnic je v něčem originální

Je ovšem nutné podoktnout, že všechny spojuje venkovský styl smíchaný s jemnými barvami a moderními prvky. Tato konkrétní ložnice je ta, která se nachází nad jídelnou. Její žlutě zbarvené kamenné zdi jsou připomínkou historie budovy a venkovského prostředí. Můžete si všimnout ohromujícího perleťového lustru a postele s temně oranžovým čelem.

Fotografie: Se svolením Unique Homestays

Další ložnice se nachází v horním patře a je uzpůsobená pro dva dospělé a dvě děti. Celý prostor je projasněný díky tapetám na zdech a vrstveným tlumeným odstínům. Dvě samostatná lůžka mají závěsy táhnoucí se napříč, díky nimž se děti budou cítit jako v soukromém doupěti.

Fotografie: Se svolením Unique Homestays

Osm koupelen jsou snem každé větší rodiny

Tato konkrétní koupelna je rodinná a nachází se v ní dvě umyvadla, což velmi usnadňuje ranní hygienu. Jsou zde dlouhé, šestihranné, glazované dlaždice, koše s rostlinami a dřevěný nábytek. Důležité je ocenit i detaily v podobě nástěnných světel.

Fotografie: Se svolením Unique Homestays

Bazén potěší v létě i zimě

Z bazénu se můžete dočkat úžasného výhledu do celého okolí. Další jeho zásadní výhodou je, že je krytý a vyhřívaný, díky čemuž si ho můžete užít v jakémkoliv ročním období. Okolo něj se nachází spoustu útulného posezení, kde si můžete po koupání odpočinout.

Fotografie: Se svolením Unique Homestays

Zahrada jako z pohádky

Velká terasa je jako stvořená pro večeře pod širým nebem a ohniště jen dodává celému místu atmosféru.

Fotografie: Se svolením Unique Homestays

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]