150 let starý strom se stal součástí jejich bydlení. Rodina pohodlně žije v souladu s přírodou

Fotografie: Ken Crosby / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Chtěli přistavovat dům, ale narazili na problém – obrovský fíkovník jim překážel v cestě. Situaci však rodina vyřešila po svém a začala stavět kolem stromu.

Rodina Kesharwani žijící v Džabalpuru v Indii chtěla rozšířit svůj dům a začít přistavovat, ale objevil se jeden veliký problém. V cestě jim stál obrovský fíkovník, který jim narušil jejich stavební plány. Většinu lidí by napadlo strom porazit, ale byl starý přes 150 let. Rodina respektovala jeho stáří a rozhodla se plány trochu změnit.

Rodina miluje přírodu

„Jsme milovníci přírody a můj otec trval na tom, abychom strom ponechali,“ řekl Yogesh Kesharwani. Fíkovník je mnohými v zemi považován za posvátný a jeho pokácení je považováno za nerespektující gesto, jak uvádí IndiaTimes. Rodina tedy problém vyřešila jinak. Změnila stavební plány a začala přistavovat kolem stromu. Nyní jejich obydlím prorůstá silný kmen fíkovníku.

„Rozhodně by bylo snazší ho pokácet, ale mnohem těžší je vypěstovat podobný. Věříme, že 350 milionů bohů a bohyň sídlí v jednom stromě,“ zmiňuje muž hinduistický náboženský text. Rodina nemusí opouštět dům pro modlitby, stačí ráno sedět u stromu. Stejně tak chce jít příkladem ostatním. Není třeba ničit přírodu, abyste mohli někde zapustit kořeny.

Vysloužilý učitel si už 10 let užívá netradiční bydlení. V jeskyni si zařídil i koupelnu a kuchyni

Místo se stalo památníkem města

Později se sídlo rodiny Kesharwani proměnilo v jakýsi památník města a každý rok se na místě objeví několik tisíc turistů, aby obdivovali architektonický skvost. Strom stále roste a rodina jej nyní považuje za dalšího člena rodiny, jak informuje server Virali. Vlastně už si nedokáže představit žít stejně jako dříve, kdy jejich obydlím neprostupoval tento monumentální fíkovník.

 

Rodina si moc dobře uvědomuje, že příroda tu byla před námi a bude i po nás, našla cestu, jak s ní splynout a žít společně v harmonii. To, že nemovitost můžete postavit kdekoli, třeba i v divoké přírodě, aniž byste ničili okolí, dokazuje i hotel v srdci africké přírody, o němž jsme již psali na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]