Nenechte se oklamat běžným vzhledem domu. Interiér nemusí vždy odpovídat exteriéru

Ve většině případů můžete na první pohled poznat, jak vypadá interiér domu a jestli v domě žije movitá nebo chudší rodina. Vnější vzhled budovy totiž mnohdy odráží to, jak vypadá uvnitř. Ale znáte to: nesuď knihu podle obalu. Může se stát, že první dojem bude klamat, a to na obě strany. Lidé si často nechají udělat dům krásný zvenku, aby ohromili své okolí.

Existuje ale i opačné případy. Řada lidí (zejména velkých podnikatelů) nechce, aby bylo na první pohled vidět, že se uvnitř skrývá drahé vybavení a případně i větší hotovost. Proto jejich domy působí velmi střízlivě a nikdy byste neuhodli, jak vypadají uvnitř! To je případ i malého domu v Saint-Sauveur v kanadském Laurentians. Dům pochází z roku 1945, ale po kompletní rekonstrukci je k nepoznání. Jedná se o šesti pokojový dům v krásném prostředí.

Spousta místa a hodně světla

Při rekonstrukci se hodně dbalo na maximalizaci prostor a velkém počtu oken, aby bylo v domě velké množství přirozeného světla. Za vstupní halou se skrývá prostorný obývák, který sahá až do jídelny. Podlahy jsou z luxusního tmavého dřeva, které jasně kontrastuje s čistě bílými stěnami. Mezi jídelnou a kuchyní se nachází skryté dveře do koupelny.

Kuchyně má nepravidelný tvar a snoubí se v ní mramorová pracovní deska, nerezová chladnička a sporák, bílé skříňky a dřevěný bar.

Tento krásný, mezonetový dům má pouze jednu koupelnu, ale majitelé na ní rozhodně nešetřili. Celá je čistě bílá s velkým sprchovým koutem. Přizpůsobit ji do určité barvy bude pro nové majitele velice jednoduché.

Dvě ložnice a podkroví

Když vyjdete nahoru po schodech, najdete jednu obrovskou ložnici a druhou menší. Nachází se zde také místnost, která může být pracovnou, hernou pro děti i místností určenou pro muže, tzv. „man cave“.

Hlavní ložnice postrádá skříň, ale tu snadno zastoupí šatna. Pokoj je zároveň dostatečně velký, takže šatní skříň se tam snadno vejde.

Prostorný pozemek

Obrovský pozemek je vybaven velmi jednoduše. Nádvoří je menší a oplocené. Po jeho obvodu jsou rozmístěné stromy.

Na konci nádvoří je poté instalována šikovná kůlna na vše potřebné. Velkou výhodou je fakt, že máte úžasné soukromí a přitom se dostanete ke všem důležitým obchodům snadno, během chvilky a hlavně pěšky! Nejedná se tedy o žádnou samotu uprostřed ničeho.

Fotografie: Jennifer Audet

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]